OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2024.02.04

V NIEDZIELA ZWYKŁA

 • Msze św. w dni powszednie podczas kolędy będą rano o godz. 7.00. Wyjątkowo w niektóre dni będą o innych godzinach. Proszę sprawdzać w danym tygodniu na tablicy ogłoszeń lub w internecie. W czwartek Msza św. o g. 18.00. Zmiana godzin kancelarii. https://www.parafiachrosla.pl/28-01-05-01-2024/
 • Dzisiaj w I niedzielę miesiąca Msza św. o godz. 11.00 będzie sprawowana za naszą Ojczyznę, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja wokół kościoła.
 • Rekolekcje wielkopostne będą w tym roku w dniach 25-28 lutego. Plan podobny jak w poprzednich latach zostanie podany za tydzień.
 • W tym tygodniu w I środę miesiąca modlimy się szczególnie do św. Józefa. Nie będzie spotkania mężczyzn.
 • Za tydzień w niedzielę 11 lutego spotkanie grupy liturgicznej po Mszy św. o g. 11.00.
 • Dziękuję rodzicom dzieci klas III oraz p. Zbigniewowi Bąkowi za pomoc przy rozbieraniu szopki wczoraj w sobotę 3 lutego.
 • Bóg zapłać za ofiary na inwestycje parafialne: pp. Wierzbiccy
 • Dziękuję p. Krzysztofowi Szewczykowi z ul. Optymistów za bezinteresowne wypisanie brakujących nazwisk na tablicy proboszczów w kruchcie.
 • Dziękuję naszym parafianom za bezinteresowną pomoc przy nowych schodach przy kościele: Michał i Adam Zając za użyczenie koparki i materiały (cement, piasek itp.), Jarosław Siporski za ułożenie kostki przed schodami, Jerzy Dźwigała-firma Chodrum z Choszczówki za upust za przycięcie i obróbkę drzwi wejściowych, Marcin Pechcin- firma Koma za użyczenie kontenera i zabranie gruzu i śmieci, Marcin Szulim-zajazd pod Dębem za przenocowanie pracujących przy schodach.
 • Za tydzień postaram się przedstawić podsumowanie wizyty duszpasterskiej w parafii.
 • Zapraszam i zachęcam do udziału w sesji formacyjnej – takie krótkie weekendowe rekolekcje u Księży Salwatorianów w Krakowie pt. „Na pustyni dzisiejszego świata z bratem Karolem de Foucauld”, którą poprowadzi ks. Tadeusz Huk, rekolekcjonista, kierownik duchowy z diecezji warszawskiej, który przebywał w Algierii w pustelni Karola de Foucauld. Termin 16-18 lutego 2024r. (piątek – niedziela). Zapisy tylko przez stronę internetową salwatorianów w Krakowie: https://cfd.sds.pl/event/147,na-pustyni-dzisiejszego-swiata-z-bratem-karolem-de-foucauld. Rozpoczęcie 16 lutego o godz. 15.30, zakończenie 18 lutego ok. godz. 13.00.
 • W minionym tygodniu kościół sprzątali: ul. Jaśminowa: 2, 5, 13, 14, 15, 19. W tym tygodniu prosimy ul. Jaśminowa: 26, 30, 45 i pp. Fronczak. W następnym tygodniu ul. Optymistów: 31, 31B, 34D, 37, Konwaliowa i Tulipanowa – cała. Zapraszamy wszystkich nowych mieszkańców do włączenia się w sprzątanie kościoła. Przypominam, że sprzątanie dotyczy również kruchty i wycieraczek materiałowych i gumowej.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dla dzieci i młodzieży: MGN i Anioł Stróż.
 • Wizyta duszpasterska – kolęda. W tym roku modlimy się za wstawiennictwem bł. Rodziny Ulmów. Ks. Proboszcz dziękuje rodzinom, które w minionym tygodniu odwiedził z wizytą duszpasterską, za wspólną modlitwę, życzliwość, rozmowę i złożone ofiary na potrzeby parafii. Ofiary składane podczas kolędy będą przeznaczone na elewację kościoła. Za te rodziny: Pod Twoją obronę…