OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2024.02.11

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

 • Od jutra Msze św. tak jak w ciągu roku.
 • W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. W środę Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 10.00 i 18.00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Wielki Post to czas szczególnie intensywnej modlitwy, w którym szczególnie mocno rozlega się wezwanie do pokuty i nawrócenia. Nabożeństwa w naszym kościele: Droga krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.30, Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 16.00. Dzieci uczestniczące w drodze krzyżowej będą otrzymywały obrazki.
 • Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje osoby, które ukończyły 14 rok życia we wszystkie piątki w ciągu roku, chyba, że w dany piątek przypada jakaś Uroczystość (np. Boże Narodzenie, Wszystkich Świętych, Wniebowzięcia NMP). Natomiast wstrzemięźliwość i post ścisły (tylko jeden posiłek w ciągu dnia do syta, a pozostałe mniejsze) obowiązują w Środę Popielcową i w Wielki Piątek wszystkie osoby pełnoletnie od 18 roku życia do 60 roku życia.
 • Od dzisiaj do następnej niedzieli trwa Tydzień modlitw o trzeźwość w naszej Ojczyźnie. Podejmijmy postanowienia modlitwy, wyrzeczeń w tej intencji oraz abstynencji od napojów alkoholowych na ten tydzień i cały Wielki Post lub na całe życie.
 • Rekolekcje wielkopostne będą w tym roku w dniach 25-28 lutego i będzie je prowadził ks. Krzysztof Pietrzak, proboszcz z Mrozów. Plan podobny jak w poprzednich latach zostanie podany za tydzień.
 • Spotkanie kandydatów do bierzmowania w poniedziałek 19 lutego o g. 19.00 w Sali na plebanii.
 • W tym tygodniu przypada we wtorek 13 dzień miesiąca, kiedy modlimy się za przyczyną bł. Honorata o nawrócenie dzieci i młodzieży. Zapraszamy rodziców i dziadków, którzy chcą się modlić o przemianę serc i zwrócenie się do Boga i Kościoła swoich dzieci i wnuków. Imiona osób, których będziemy obejmować modlitwą możemy napisać na kartkach w kościele przed Mszą św., lub przesłać emailem. Od g. 16.30 sakrament pokuty. O godz. 17.00 różaniec z modlitwami do bł. Honorata. O godz. 18.00 Msza św. Od g. 17.00 będzie transmisja na youtube.
 • Dzisiaj Światowy Dzień Chorego i zbiórka do puszek na chorych objętych opieką Caritas naszej diecezji.
 • Za tydzień taca inwestycyjna.
 • Zapraszam i zachęcam do udziału w sesji formacyjnej – takie krótkie weekendowe rekolekcje u Księży Salwatorianów w Krakowie pt. „Na pustyni dzisiejszego świata z bratem Karolem de Foucauld”. Termin 16-18 lutego 2024r. (piątek – niedziela). Zapisy tylko przez stronę internetową salwatorianów w Krakowie: https://cfd.sds.pl/event/147,na-pustyni-dzisiejszego-swiata-z-bratem-karolem-de-foucauld. Rozpoczęcie 16 lutego o godz. 15.30, zakończenie 18 lutego ok. godz. 13.00.
 • W minionym tygodniu kościół sprzątali: ul. Jaśminowa: 26, 30, 45 i pp. Fronczak. W tym tygodniu prosimy ul. Optymistów: 31, 31B, 34D, 37, Konwaliowa i Tulipanowa – cała. W następnym tygodniu ul. Optymistów: 7A, 8, 8A, 8B, 8C, 9, 9A, 9B, 10A, 14. Zapraszamy wszystkich nowych mieszkańców do włączenia się w sprzątanie kościoła. Przypominam, że sprzątanie dotyczy również kruchty i wycieraczek materiałowych i gumowej. Prośba o podlewanie kwiatów.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dla dzieci i młodzieży: MGN i Anioł Stróż. GN Extra na Wielki Post.
 • Proboszcz dziękuje rodzinom, które w minionym tygodniu i podczas całej kolędy odwiedził z wizytą duszpasterską, za wspólną modlitwę, życzliwość, rozmowę i złożone ofiary na potrzeby parafii. Ofiary składane podczas kolędy będą przeznaczone na elewację kościoła. Za te rodziny: Pod Twoją obronę…