OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2024.03.24

VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – MĘKI PAŃSKIEJ (PALMOWA)

 • Przewodnik po Triduum: http://www.liturgia.wiara.pl/files/old/liturgia.wiara.pl/elementy/wt/Pobierz/Dodatek_triduum.pdf?fbclid=IwAR1wD2aRmp40ceamQDhkFpuMbioKtPTamjbL4lGX4IkQoYdXiPLT7obNbVM
 • Dzieci, które chodziły na Drogę Krzyżową mogą zgłosić się do zakrystii po zaległe obrazki.
 • Dzisiejsza Niedziela Męki Pańskiej rozpoczyna Wielki Tydzień, który jest szczególnym czasem uczestniczenia w śmierci, pogrzebaniu i zmartwychwstaniu Jezusa. Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie palm i rozważanie Męki Pana Jezusa.
 • Święta Wielkanocne to nie tylko Niedziela Wielkanocna, ale to uczestniczenie w śmierci Jezusa, Jego złożeniu do grobu i chwalebnym Zmartwychwstaniu – a więc to udział w liturgii od Wielkiego Czwartku do Niedzieli Zmartwychwstania. Spróbujmy tak zaplanować nasze zajęcia, abyśmy mogli przychodzić na liturgie w tych dniach. Plan Triduum tutaj: parafiachrosla.pl. Niech przeżywanie z Jezusem Jego męki, śmierci i zmartwychwstania towarzyszy nam przez cały ten czas, nie tylko w kościele, ale też w domu, pracy, w naszych zajęciach.
 • MSZA ŚWIĘTA WIECZERZY PAŃSKIEJ sprawowana w Wielki Czwartek o godz. 19.00 liturgicznie należy już do piątku. Adoracja w ciemnicy całą noc i do g. 18.00 w Wielki Piątek.
 • WIELKI PIĄTEK jest dniem rozważania i przeżywania męki i śmierci Jezusa. Od Wielkiego Piątku do Niedzieli Miłosierdzia Bożego odprawiamy nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego (w piątek i sobotę o g. 15.00). Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Po liturgii adoracja do g. 21.00. Ofiary zbierane w Wielki Piątek przeznaczone są na konserwację Grobu Pańskiego w Jerozolimie. W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły, a w Wielką Sobotę nie powinniśmy jeść pokarmów mięsnych aż do Wigilii Paschalnej.
 • WIELKA SOBOTA jest dniem ciszy, kiedy Jezus pogrzebany zstępuje do otchłani. Czuwamy w oczekiwaniu na Jego zmartwychwstanie. Adoracja w godz. 8.00 – 16.00; 18.30 – 19.30. Od 16 do 18.30 będzie sprzątanie kościoła. Błogosławienie pokarmów będzie w g. 9.00 – 13.00, co pół godziny. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę będziemy modlić się tzw. Ciemną Jutrznią o godz. 8.00. Zapraszam. Proszę o zapisanie się osób adorujących na listę w g. 13-16 i 18.30 – 19.30.
 • WIGILIĘ PASCHALNĄ, która jest najważniejszą celebracja liturgiczną całego roku liturgicznego rozpoczniemy w WIELKĄ NOC ZMARTWYCHWSTANIA o godz. 19.30. Bardzo proszę, aby każdy przyniósł ze sobą świecę chrzcielną. Przygotujmy osłonkę, aby wosk nie kapał na ławki czy podłogę. Trzymając w ręku zapaloną świecę będziemy czuwać w tę świętą noc wyczekując zmartwychwstania Jezusa.
 • Msza św. i procesja rezurekcyjna w NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ o godz. 6.00. Proszę o zaangażowanie osób biorących udział w procesji rezurekcyjnej. Zapraszamy bielanki do sypania kwiatków oraz młodsze i starze dziewczęta do niesienia poduszek i szarf przy chorągwiach. Prosimy o przynoszenie kwiatków do sypania podczas procesji rezurekcyjnej. Msza św. będzie jeszcze o godz. 11.00. Nie będzie Mszy św. o g. 16.00.
 • W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o g. 9.00, 11.00, 12.30.
 • Od Wielkiego Czwartku nie będzie już możliwości spowiedzi, dlatego proszę przystąpić do spowiedzi najpóźniej do Wielkiej Środy. Będzie możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty w poniedziałek, wtorek i środę 30 min. przed Mszą św., a w środę dodatkowo w g. 18.30–19.30.
 • Prosimy, aby wszystkie sprawy kancelaryjne przed świętami załatwić do środy włącznie. Od czwartku do Poniedziałku Wielkanocnego kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 • Dziękujemy osobom, które w czwartek z wielkim zaangażowaniem przez kilka godzin przygotowywały palmy: Teresa Pogorzelska, Barbara Niemczak, Bożena Bakuła, Janina Cacko, Alina Pustoła, Janina Bakuła, Wanda Pękacka, Dorota Sobotka, Barbara Wicik, Zofia Lipiak, Ewa Papuga, Ewa Jankowska, Anna Woźnica, Dorota Krasuska, Halina Drzazga, Milena, Cecylia i Zbigniew Bąk.Dziękujemy Teresie Pogorzelskiej i Barbarze Niemczak za przygotowanie z własnych materiałów kwiatuszków do palm i za wykonanie i dostarczenie 50 palm. Wandzie Pękackiej i Danucie Komorzyckiej za przygotowanie kwiatuszków, Bożenie Bakuła za zakup kolorowych traw, Cecylii Bortkiewicz za dostarczenie bazi, Jolancie Truszewskiej za suszone kwiaty.
 • Dziękujemy tym, którzy przez złożone dzisiaj ofiary za palmy wsparli potrzebujących, którym pomaga Parafialna Caritas.
 • Skarbonki z jałmużną przynosimy dzisiaj lub w Niedzielę Miłosierdzia.
 • Możemy składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego przy krzyżu wystawionym do adoracji lub przelewem na konto parafialne: 13 9226 0005 0002 3000 2000 0010. Bóg zapłać za ofiary: Róża VI św. Rity – 100zł i osoby indywidualne.
 • Kandydatów do bierzmowania z rodzicami proszę o pomoc w przygotowaniu Grobu Pańskiego we wtorek 26 marca o godz. 18.00.
 • Ponieważ jutro 25 marca jest już Wielki Tydzień, dlatego Uroczystość Zwiastowania Pańskiego będzie w tym roku obchodzona w poniedziałek 8 kwietnia.
 • Bóg zapłać za tacę inwestycyjną w poprzednią niedzielę.
 • Pamiętajmy o zmianie czasu z soboty na niedzielę.
 • Dziękuję wszystkim, którzy pomogli nam odprawić drogę krzyżową ulicami parafii w miniony piątek: ks. Pawłowi Jurkowskiemu, p. Zbigniewowi Bąkowi za przygotowanie trasy i czuwanie nad całością, OSP z Rudy za zapewnienie bezpieczeństwa, p. Jakubowi Barańskiemu za prowadzenie śpiewu, czytającym rozważania, dzieciom i młodzieży za udział i modlitwę, ministrantom za posługę liturgiczną.
 • W minionym tygodniu kościół sprzątali: ul. Nadrzeczna. W tym tygodniu dwie grupy, ul. Starzeńskiego: 1, 9, 10a, 11, 12, 14, 17, 19, 20, 21, 22, 22A, 25, 26, 26A, 27, 29. W następnym tygodniu ul. Starzeńskiego:30, 32, 33, 34, 37. Sprzątanie w poniedziałki może być w ciągu dnia lub po Mszy św. dopiero o g. 20.00
 • Zachęta do nabywania prasy katolickiej. Wprowadzenie w przeżycie Wielkiego Tygodnia.