OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2024.04.07

II NIEDZIELA WIELKANOCY – ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA

 • Dzisiaj obchodzimy Święto Miłosierdzia (dawniej nazywana Niedzielą Białą). Adoracja Najśw. Sakr. będzie od godz. 14.00 do 16.00. O godz. 15.00 będzie nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, w ramach którego odmówimy też koronkę do Bożego miłosierdzia. Później będzie adoracja w ciszy. Za ławkami są przygotowane długopisy i kartki na których możemy napisać nasze intencje, które będą odczytane i powierzone podczas koronki o g. 15. Napisane intencje wkładamy do koszyka. Dzisiejsza taca przeznaczona na dzieła Caritas naszej diecezji. Można też przynieść do ołtarza bł. Honorata skarbonki z jałmużną wielkopostną. Wychodząc z kościoła możemy wziąć sobie jeden cytat z Dzienniczka s. Faustyny specjalnie wybrany dla nas i przygotowany przez. Grupę liturgiczną.
 • Dzisiejsza Niedziela to Święto Caritas – składamy życzenia owocnej posługi dla wolontariuszy naszej parafialnej Caritas pod opieką p. Cecylii Bąk. W tej okazji zespół Caritas będzie częstował parafian cukierkami przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy chętnych do włączenia się w działalność Caritas.
 • Jutro w poniedziałek 8 kwietnia obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msza św. będzie o godz. 9.00 i 18.00. Jutro jak i dzisiaj na każdej Mszy św. będzie możliwość złożenia przyrzeczenia Duchowej Adopcji dziecka poczętego. Jeśli ktoś nie ma możliwości uczestniczenia w kościele to może przyrzeczenie złożyć indywidualnie w domu. Na stoliku za ławkami są do wzięcia foldery i obrazek deklaracji.
 • Dzisiaj w I niedzielę miesiąca Msza św. o godz. 11.00 będzie sprawowana za naszą Ojczyznę, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja wokół kościoła.
 • Od 2 do 8 kwietnia trwa Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. Modlimy się w tej intencji codziennie przed Mszą św.
 • Dziękuję młodzieży do bierzmowania i rodzicom za rozebranie grobu Pańskiego i uporządkowanie kościoła po Świętach Wielkanocnych.
 • Spotkanie kandydatów do bierzmowania w poniedziałek 8.04 o g. 19.00.
 • Dzieci, które chodziły na Drogę Krzyżową mogą zgłosić się do zakrystii po zaległe obrazki.
 • W niedzielę 14 kwietnia odbędzie się w Warszawie ogólnopolski Narodowy Marsz Życia. Marsz zacznie się o g. 11.00 Mszą św. w katedrze św. Floriana przy ul. Floriańskiej, a następnie wyruszy o g. 12.30 w kierunku pl. Zamkowego i na pl. Trzech Krzyży. Organizujmy wspólny wyjazd z parafii. Mamy przygotowany baner. Możemy wziąć flagi biało-czerwone. Wyjazd ze stacji Wrzosów pociągiem o g. 9.30. Powrót około g. 15-16.
 • Zostały zakupione przez parafię nowe organy firmy Viscount z nagłośnieniem za 34 000 zł z możliwością rozbudowy. P. Jakubowi Barańskiemu dziękuję za pomoc w wyborze i też była wyrażona pozytywna opinia z innego źródła. Jeżeli ktoś chciałby być fundatorem tych organów lub sponsorem jakiejś części to proszę o kontakt.
 • W tym tygodniu przypada w sobotę 13 dzień miesiąca, kiedy modlimy się za przyczyną bł. Honorata o nawrócenie dzieci i młodzieży. Od g. 16.30 sakrament pokuty. O godz. 17.00 różaniec. O godz. 18.00 Msza św., a po niej błogosławieństwo relikwiami bł. Patrona.
 • W minionym tygodniu nasz kościół sprzątali mieszkańcy: ul. Starzeńskiego: 30, 32, 33, 34, 37. W tym tygodniu ul. Starzeńskiego: 38, 40, 40A, 42, 42A, 43. W następnym ul. Starzeńskiego: 46, 47, 49, 50, 51
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.