OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2024.04.28

V NIEDZIELA WIELKANOCY

 • W dniach 11-18 maja 2024 r. w diecezji warszawsko-praskiej odbędzie się peregrynacja relikwii bł. rodziny Ulmów.Dla naszego dekanatu czuwanie przy relikwiach będzie od 14 maja (wtorek) g. 18.00 do 15 maja (środa) g. 16.00 w kościele św. Antoniego w Mińsku Maz. Program nawiedzenia relikwii w diecezji i w kościele w Mińsku jest podany na plakacie. https://diecezja.waw.pl/peregrynacja-relikwii-bl-rodziny-ulmow-w-diecezji-warszawsko-praskiej/
 • W środę rozpoczniemy miesiąc maj i nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej. Nabożeństwa będą w naszym kościele w dni powszednie i w niedziele przed Mszą św. W dni powszednie (oprócz wtorków) o godz. 18.00 będzie nabożeństwo, a po nim, czyli około g. 18.15 Msza św. Dzieci i młodzież zapraszam, abyście przyjeżdżali rowerami w poniedziałki, środy i soboty (kto nie może w sobotę, to w piątek). W środy i soboty majówka będzie przy kapliczce przy kościele, a w pozostałe dni w kościele. Jeśli nie będziemy na nabożeństwie w kościele to starajmy się prowadzić nabożeństwa w naszych domach. Przygotujmy miejsce modlitwy z figurką lub obrazem Matki Bożej. Dla dzieci będą rozdawane naklejki.
 • Rozpoczynamy sezon rowerowy, dlatego błogosławienie rowerów będzie w sobotę 4 maja o g. 18.00, a następnie w niedzielę 5 maja po każdej Mszy św. oraz o g. 16.00. To błogosławienie rowerów jest przede wszystkim dla dzieci, ale też dla wszystkich.
 • W piątek 3 Maja Uroczystość NMP Królowej Polski i Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze św. będą o g. 9.00 i 11.00. Nie będzie Mszy św. o g. 16.00. Na Mszy św. o g. 11.00 będzie obecna OSP z Rudy i z racji liturgicznego wspomnienia patrona strażaków św. Floriana, które jest obchodzone 4 maja będziemy się za nich modlić. Przed Mszą św. będzie modlitwa przy pomniku przed kościołem. Ponieważ jest to I piątek miesiąca to będzie ks. Grzegorz. Obaj będziemy spowiadać przed Mszą św., a ks. Grzegorz dodatkowo podczas Mszy św. o g. 11.
 • 2 maja obchodzimy dzień flagi państwowej. Wywieśmy flagi na domach na 2 i 3 maja. Flagi można nabyć pod chórem, a drzewce w zakrystii.
 • W tym tygodniu przypada I środa, I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I środę miesiąca modlimy się do św. Józefa i spotkanie mężczyzn i modlitwa po Mszy św. W czwartek Msza św. i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne o g. 18.00. Odwiedziny chorych w domach będą tydzień później 10 maja od g. 9.00. W sobotę nabożeństwo i Msza św. w intencji wynagradzającej ku czci Niepokalanego Serca Maryi będzie wyjątkowo nie o g. 8.00 rano, ale wieczorem o g. 18.00.
 • Za tydzień w I niedzielę miesiąca Msza św. o g. 11.00 będzie sprawowana za naszą Ojczyznę, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja wokół kościoła.
 • Zostały zakupione przez parafię nowe organy. Bóg zapłać za wpłaty na organy.
 • Bóg zapłać za ofiary na tacę inwestycyjną tydzień temu.
 • W minionym tygodniu nasz kościół sprzątali mieszkańcy: ul. Starzeńskiego: 64, 64a, 65, 66, 68, 73. W tym tygodniu ul. Zaciszna. W następnym ul. Leśna: 1, 4, 5, 6, 7, 9, 11, 13.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dobre Nowiny – możemy złożyć dowolną ofiarę.