OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2024.05.05

VI NIEDZIELA WIELKANOCY

 • W jedności z całym Kościołem od najbliższego piątku będziemy uczestniczyć codziennie w nowennie do Ducha Świętego. To jest czas, kiedy Apostołowie z Maryją trwali na modlitwie w Wieczerniku po wniebowstąpieniu Jezusa i oczekiwali na Ducha Świętego. Teksty nowenny będą na naszej stronie parafialnej i na facebooku. Możemy modlić się indywidualnie w domu, a w kościele nowenna będzie po nabożeństwie majowym.
 • Nabożeństwa majowe są w dni powszednie i w niedziele przed Mszą św. W dni powszednie (oprócz wtorków) o godz. 18.00 nabożeństwo, a po nim, czyli około g. 18.15 Msza św. Dzieci i młodzież zapraszam w poniedziałki, środy i soboty. W środy i soboty majówka będzie przy kapliczce przy kościele, a w pozostałe dni w kościele. Jeśli nie będziemy na nabożeństwie w kościele to starajmy się prowadzić nabożeństwa w naszych domach. Przygotujmy miejsce modlitwy z figurką lub obrazem Matki Bożej. Dla dzieci będą rozdawane naklejki.
 • Błogosławienie rowerów będzie dzisiaj po każdej Mszy św. oraz o g. 16.00. To błogosławienie rowerów jest dla wszystkich, nie tylko dla dzieci.
 • W dniach 11-18 maja 2024 r. w diecezji warszawsko-praskiej odbędzie się peregrynacja relikwii bł. rodziny Ulmów.Dla naszego dekanatu czuwanie przy relikwiach będzie od 14 maja (wtorek) g. 18.00 do 15 maja (środa) g. 16.00 w kościele św. Antoniego w Mińsku Maz. Program nawiedzenia relikwii w diecezji i w kościele w Mińsku jest podany na plakacie. Nasza parafia włączy się w różaniec o g. 3.00 w nocy. https://diecezja.waw.pl/peregrynacja-relikwii-bl-rodziny-ulmow-w-diecezji-warszawsko-praskiej/
 • Odwiedziny chorych w domach będą 10 maja od g. 9.00.
 • W środę 8 maja obchodzimy uroczystość św. Stanisława, głównego patrona Polski.
 • Za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i taca na Seminarium Duchowne.
 • Dzisiaj rozpoczynają się dni modlitw o urodzaje, zwane dawniej dniami krzyżowymi.
 • Zostały zakupione przez parafię nowe organy. Bóg zapłać za wpłaty na organy: Helena Wąsowska.
 • W minionym tygodniu nasz kościół sprzątali mieszkańcy: ul. Zaciszna. W tym tygodniu ul. Leśna: 1, 4, 5, 6, 7, 9, 11, 13. W następnym ul. Leśna: 10, 17, 25, 29, 31, 33 i Osiedlowa.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dobre Nowiny – możemy złożyć dowolną ofiarę.