OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2021.09.05

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

• Od dzisiaj Msze św. w niedzielę będą o godz. 9.00, 11.00, 16.00.
  • Za tydzień w niedzielę 12 września będzie beatyfikacja Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Obrazki do wzięcia z kościoła. Do nabycia dzisiaj w zakrystii, a za tydzień przed kościołem: „Zapiski więzienne”, plakaty, obrazki. Można się zapisać na plakaty w zakrystii. Od 3 września przeżywamy nowennę. Zapraszamy na codzienną Eucharystię, a po niej modlitwy i rozważania. Wywieśmy na domach flagi biało-czerwone i biało-niebieskie. Można w oknach umieścić plakat z kard. Wyszyńskim. Konkurs wiedzy o Prymasie Polski. Wystawa zdjęć w kościele od środy. W TV może będą ciekawe audycje, filmy i programy. Materiały tutaj: beatyfikacja33.pl; www.wyszynskiprymas.pl/galerie-zdjec
  • Parafia organizuje KONKURS WIEDZY O PRYMASIE TYSIĄCLECIA KARDYNALE STEFANIE WYSZYŃSKIM. Szczegóły tutaj: parafiachrosla.pl/parafialny-konkurs-wiedzy-o-kardynale-stefanie-wyszynskim/
  • Dzisiaj w niedzielę 5 września o godz. 17.00 obejrzymy w kościele film „Prymas. Trzy lata z tysiąca”, który trwa 104 minuty.
  • Nasz parafianin Dominik Hawerczuk w następny poniedziałek 13 września na Mszy św. o godz. 11.00 będzie składał swoje pierwsze śluby zakonne w klasztorze OO. Franciszkanów w Smardzewicach, gdzie przez ostatni rok odbywał formację w nowicjacie. Módlmy się za niego o dobre przygotowanie i przeżycie tego wydarzenia. Zapraszam na modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne z naszych rodzin i parafii w każdy czwartek przed ołtarzem bł. Honorata, a w I czwartki miesiąca na Mszę św. w tej intencji.
  • Poświęcenie przyborów szkolnych w niedzielę 19 września o g. 11.00. Szczególnie zapraszamy uczniów klasy I.
  • Rodzice dzieci klasy III, którzy chcą, aby uczestniczyły w tym roku w bezpośrednim przygotowaniu do Przyjęcia sakramentów pokuty i Eucharystii, zgłaszają się oboje do kancelarii parafialnej do 19 września.
  • Młodzież klasy VIII i starsza, która chce uczestniczyć w przygotowaniu do bierzmowania zgłasza się razem z jednym z rodziców do końca września do kancelarii parafialnej.
  • Spotkania modlitewno-formacyjne grupy mężczyzn rozpoczną się od najbliższego czwartku 9 września o godz. 19.30 w salce przy klasztorze Sióstr Karmelitanek w Osinach. Będą się odbywać w II-i czwartek miesiąca. Zapraszamy wszystkich chętnych.
  • Kurs przedmałżeński – rozpoczęcie 15 września w środę o g. 20.00 w salce na plebanii. 10 spotkań co tydzień w środę. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
  • Dzisiaj zbiórka do puszki na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.
  • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy ul. Szkolna: od nr 30 do końca. W tym tygodniu prosimy ul. Zaciszna (cała). W następnym ul. Starzeńskiego: 1, 9, 10, 10A, 11, 12, 14. Prosimy o podlewanie kwiatów w ciągu tygodnia.
  • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.