Ogłoszenia 20 marca Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

–  Niedzielą palmową męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Wielki Post kończy się w środę. W czwartek Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej o g.18.30 rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne, które znajduje się w centrum roku liturgicznego. W Triduum uobecniamy dla nas dziś to co Pan Jezus uczynił przechodząc przez Śmierć do Życia. W Wielki Piątek –dzień śmierci Chrystusa Liturgia Męki Pańskiej o g.18.30. W tym dniu obowiązuje post ścisły. W Wielką Sobotę w nocy o 20.00 Wigilia Paschalna –msza z niedzieli Zmartwychwstania z odnowieniem przymierza chrztu./przynosimy świece/ W Niedzielę Zmartwychwstania o g.6.00  procesja rezurekcyjna i Msza Święta. Do udziału w  procesji zapraszam Strażaków asystę –dziewczynki do sypania kwiatków, młodzież. III Msza z Uroczystości. Zmartwychwstania o g. 11.00 .W poniedziałek wielkanocny msze tak jak w niedzielę. Zachęcam do uczestnictwa –do bycia Chrystusem – adoracji -postarajmy się czy to w piątek czy sobotę , przyjść na pół godziny , by rozważać to co On dla każdego z nas czyni. Zachęcam .szczególnie ministrantów , obie schole , kandydatów do bierzmowania.                                                                                                                                               – W sobotę od 9.00-11.00 i od 12.00-15.00 święcenie pokarmów na stół wielkanocny . Tych , którzy przyniosą pokarmy do pobłogosławienia zachęcam ,by również jakiś czas poświęcili na adorację. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na wykonanie ogrzewania podłogowego..

-W poniedziałek 21III o 19.00 konferencja przed chrztem dzieci dla rodziców i chrzestnych.                                                                                                                  – Możliwość spowiedzi do środy przed mszą 17.30                                                                                -Skarbonki z jałmużną wielkopostną możemy składać do kosza na stoliku za ławkami..

– Nasza Caritas bardzo dziękuje wszystkim ,którzy w miniony czwartek pomogli w przygotowaniu palm. Dziękujemy za ten czyn bezinteresownej miłości. Zapraszamy wszystkich  na spotkanie w niedzielę Miłosierdzia po mszy o 16.00.

– Zachęcamy do lektury tygodników : W Gościu-o uratowaniu relikwii św. Wojciecha przez niemieckiego żołnierza ; w Idziemy- Psycholog podpowiada -jak wychować nastolatka?.

– Świątynię do liturgii przygotowali: Sławomir Gawin  i Jerzy Sawczuk  . Bardzo  dziękujemy Panom za sprzątanie a nade wszystko za przykład odpowiedzialności ,troski o świątynię.

 

 

Dzień    Intencje   22 – 28 marca 
    22 III /wt/ 18.00  + Franciszka Feliksę Woźnica
    23 III /śr/    18.00 + Mariannę Stanisława Szatańskich
  24 III /czw/  18.30  Msza Wieczerzy Pańskiej – w intencji powołań
  25 III /pt/  18.30  Liturgia Męki Pańskiej
   26 III /sb/  20.00  Wigilia Paschalna
    27  III   /niedziela/     6.00   za ParafianWyp.6  /  11.00  – w 18 rocznicę urodzin Karoliny Szwajkowskiej
   28 III /pon/     9.00  w 7 rocznicę urodzin Sandry dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo dla niej oraz  rodziców Joanny i Rafała11.00 wolna16.00 + Józefa Jadwigę Zbigniewa Niemczak   .