Ogłoszenia 8 kwietnia Niedziela Miłosierdzia

-Dziś Święto Miłosierdzia –msze o 8.00, 11.00 ;16.00. O 15.00 w godzinie Miłosierdzia modlić się będziemy w intencjach, które przyniesiemy zapisane na kartkach- za modlitwę koronką przed Najświętszym Sakramentem możemy uzyskać odpust zupełny..

– Przypominam  wszystkim o obowiązku przyjęcia Komunii Świętej Wielkanocnej- możliwość spowiedzi pół godziny przed mszą świętą

– Dziś przypada święto Caritas – naszemu zespołowi i wszystkim wolontariuszom składam serdeczne podziękowania i życzę wielu łask od Jezusa Miłosiernego. PZC składa serdeczne podziękowania za wspieranie dzieł Caritas a po  mszy zaprasza do poczęstowania się słodkim upominkiem.

-Jutro 9 kwietnia Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesiona z 25 marca . Podczas mszy o 18.00 będzie można podjąć duchową adopcję – czyli od jutra przez dziewięć miesięcy modlić się dziesiątkiem różańca w intencji dziecka zagrożonego aborcją i jego rodziców . Zachęcam do tego czynu miłości do opowiedzenia się za cywilizacją życia.

– W czwartek o godz. 7.00 msza święta a po niej całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. W naszej diecezji dobiega końca peregrynacja kopii  Jasnogórskiej ikony. W naszej Parafii gościliśmy wizerunek 24-25 października . Ks. Bp zaprosił całą diecezję do modlitwy o owoce tego nawiedzenia . Dla naszej wspólnoty “dyżur”modliewny został wyznaczony na 12 kwietnia. Program to : po mszy o 7.00 I część różańca; o 12.00 II część różańca ;15.00 koronka do miłosierdzia ;18.00 III część; 20.30 IV część. Zapraszam wszystkich – proszę o wpisywanie się na listę wyłożoną na stoliku za ławkami – tak by wszystkie godziny był zajęte. Jeśli będą chętni modlitwę przedłużymy przez noc do 7.00 rano w piątek.

-W przyszłą niedzielę dzieci z III klasy na mszy o 11.00 przeżywać będą odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych . Proszę o przyniesienie świec. Po mszy spotkanie z rodzicami a w salce nauka śpiewu dzieci z P. Organistką.

– We wtorek po mszy świętej czyli o 18.30 proszę rodziców III  klasy , którzy przygotowali grób Pański i ciemnicę o pomoc w usunięciu dekoracji świątecznej. Przepraszam za pomyłkę – poprzednią niedzielę zamiast podziękować P. Książek dziękowałem P. Jackowicz. Bardzo dziękuję innym rodzicom za wczorajszą pracę – przycięcie żywopłotu na terenie parafialnym: Dziękuję P. Góreckim P. Wieczorkowi, P. Rogulskiemu ,P. Przybylskiemu, P. Rembowskiemu , .

– Zapowiedzi :Karol Jan Lorent  kawaler par. Maryi Matki Kościoła w Sulejówku i Agnieszka Szraga panna parafii tutejszej.

-Świątynię do liturgii przygotowały rodziny: Orlińskich , Rogulskich ,Owsianko, i Krasuskich. Dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu zapraszamy z ul. Wspólnej 42, 44, 46 a ,52. W przyszłym z ul. Wspólnej 54, 46, 58,62,64.

Dzień   Intencje       10-16 kwietnia
   10 IV /wt/  18.00  +   w 13 rocznicę śmierci Jozefa Mańkowskiego
   11IV /śr/

 

   18.00 + Janinę Truszewską /od uczestników pogrzebu/
 12 IV /czw/  7.00  w 18 rocznicę urodzin Rafała
  13 IV / pt/  18.00  + Helenę Franciszka Larkowskich
  14 IV /sb/ 18.00  +Anielę Albina Krasnych
 15 IV /ndz/ 8.00 +  Antoniego Juliannę Woźniców

11.00  za Parafian –

16.00 + Waleriana Dariusza Truszewskich

 16 IV /pon/   18.00 + Antoniego Łapacz Jana Władysława Bartoszuk