OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2023.03.05

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 • Nabożeństwa w naszym kościele: Droga krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.30, Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 16.00. Dzieci uczestniczące w drodze krzyżowej będą otrzymywały obrazki.
 • Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 (czyli około g. 17.15) będziemy mogli obejrzeć w kościele film: „Żywy” (80 minut) https://rafaelfilm.pl/zywy/ – ukazujący prawdziwe historie ludzi, którzy w różnych swoich sytuacjach doświadczyli ratunku w Najświętszym Sakramencie.
 • Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I spowiedzi i I Komunii św. i ich rodziców będzie w poniedziałek 6 marca o godz. 19.00.
 • Konferencja dla rodziców i wszystkich chętnych na temat: „Modlitwa i przeżywanie obrzędów religijnych w rodzinie” będzie w niedzielę 12 marca po Mszy św. o godz. 11.00 w kościele. Dzieci będą miały opiekę w sali na plebanii. Konferencję poprowadzą Agnieszka i Piotr Nowakowscy z parafii Józefów koło Otwocka.
 • Spotkanie kandydatów do bierzmowania będzie w poniedziałek 13 marca o godz. 19.00 w kościele.
 • Film „Opiekun” można oglądać w kinach od 24 lutego. W Kinie Muza w Mińsku Maz. seanse będą wyświetlane w dwie niedziele: 12 i 19 marca, o godz. 15:00.Można zapisać się na bilety w zakrystii.https://rafaelfilm.pl/opiekun/. To historia współczesnych bohaterów, w których życie w sposób cudowny wkracza św. Józef. Jest to polska produkcja, w której występują znani i znakomici aktorzy. Więcej informacji na plakacie i w internecie.
 • Skarbonki na jałmużnę wielkopostną są do wzięcia ze stolika za ławkami. Przyniesiemy je do kościoła z naszą jałmużną w Niedzielę Palmową. Można też nabyć świece wielkanocne. Dochód przeznaczony jest na działalność Caritas diecezji i naszej parafii.
 • Możemy składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego przy krzyżu wystawionym do adoracji. Bóg zapłać za ofiary: III Róża św. Wojciecha
 • W każdą niedzielę wielkiego postu będzie nam towarzyszył jakiś znak pomagający w przeżyciu tego okresu. Dzisiaj otrzymamy przy wyjściu z kościoła fragment z Pisma św. Niech będzie on zachętą do czytania Biblii w Wielkim Poście.
 • Pomocą w przeżyciu Wielkiego Postu jest też książeczka, którą możemy wziąć w kruchcie kościoła.
 • W Wielkim Poście podejmujemy postanowienia i wyrzeczenia, aby być bardziej wrażliwymi na głos Boga w naszych sercach.
 • Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do dobrego przeżycia rekolekcji wielkopostnych. Będzie jeszcze spowiedź przed Wielkanocą.
 • Dzisiaj przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na dzieło misyjne Ad gentes.
 • W minionym tygodniu nasz kościół sprzątali mieszkańcy: ul. Ogrodowa: 31A, 31B, 32, 33, 35 – niestety grupa nie podjęła sprzątania, i „niewidzialna ręka” posprzątała kościół. W tym tygodniu prosimy ul. Krótka – cała. W następnym tygodniu Szkolna: 4, 6, 8, 10, 14.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej. Proszę sprawdzić aktualną cenę.