OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2024.02.25

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 • Rozpoczynamy dzisiaj w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które będą trwały do środy. Będzie je prowadził ks. Mateusz Chmielewski, kapłan diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej związany z duchowością św. Karola de Foucauld, student pedagogiki na KUL-u. W poniedziałek, wtorek i środę spotkania rekolekcyjne będą o godz.: 9.00, 17.00 i 19.00. Dla uczniów szkoły w Rudzie klasy I-IV o godz. 11.00 i klasy V-VIII o g. 12.15. Spowiedź będzie we wtorek. W środę będzie tylko jeden spowiednik. W poniedziałek i środę o godz. 9, 17 i 19 będą Msze św. z naukami. We wtorek Msza św. będzie tylko o godz. 7.00, bez nauki i bez spowiedzi, natomiast o godz. 9, 17 i 19 będą liturgie pokutne z indywidualną spowiedzią. Pod chórem jest wyłożony do wzięcia wydrukowany plan rekolekcji. W poniedziałek uczniowie przychodzą sami bezpośrednio z domu na rekolekcje. Tego dnia nie będzie zajęć w szkole. Ofiary zbierane na tacę w środę będą wyrazem naszej wdzięczności dla ks. rekolekcjonisty i na jego posługę duszpasterską. Jeśli ktoś nie będzie mógł być w środę, to we wtorek będzie wystawiona puszka z przeznaczeniem na ten cel. Plan rekolekcji tutaj: https://www.parafiachrosla.pl
 • Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele: Droga krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.30, Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 16.00.
 • W Wielkim Poście podejmujemy postanowienia i wyrzeczenia, aby być bardziej wrażliwymi na głos Boga w naszych sercach.
 • Skarbonki na jałmużnę wielkopostną są do wzięcia ze stolika za ławkami. Przyniesiemy je do kościoła z naszą jałmużną w Niedzielę Palmową. Można będzie też nabyć od przyszłej niedzieli świece wielkanocne. Dochód przeznaczony jest na działalność Caritas diecezji i naszej parafii.
 • Dzisiaj otrzymamy przy wyjściu z kościoła piasek w torebce foliowej. To symbol przeżywania Wielkiego Postu – wyjścia na pustynię, aby znaleźć ciszę i spotkanie z Bogiem. Ten piasek możemy umieścić w jakimś naczynku przy naszym domowym ołtarzyku. Dziękuję Grupie Liturgicznej za pomoc w przygotowaniu torebek z piaskiem i tekstów Pisma Świętego, które otrzymamy za tydzień.
 • Bóg zapłać za ofiary na tacę inwestycyjną tydzień temu.
 • Bóg zapłać za wpłaty indywidualne: Krystyna i Henryk Góras.
 • Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na dzieło misyjne Kościoła „Ad gentes”.
 • Możemy składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego przy krzyżu wystawionym do adoracji.
 • W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W piątek odwiedziny chorych w domach od g. 9.00. Spowiedź od godz. 16.15. Będzie drugi spowiednik. Msze św. o godz. 17.00 i 18.00. W sobotę Msza św. i nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca Maryi o g. 8.00. soboty.pl
 • Za tydzień w I niedzielę miesiąca Msza św. o godz. 11.00 będzie sprawowana za naszą Ojczyznę, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja wewnątrz kościoła.
 • Są wolne intencje Mszy św. podczas rekolekcji.
 • W minionym tygodniu kościół sprzątali: ul. Optymistów: 7A, 8, 8A, 8B, 8C, 9, 9A, 9B, 10A, 14 – była tylko rodzina Szopa. W tym tygodniu prosimy dwie grupy ze względu na rekolekcje ul. Piastowska: 1, 3, 6, 7, 10, 11, 12, 13, 14. W następnym tygodniu ul. Piastowska: 34, 39, 45, 46 i Cicha. Zapraszamy nowych mieszkańców do włączenia się w sprzątanie kościoła.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej. Gość Extra na Wielki Post, również inne czasopisma MGN i Staś oraz Anioł Stróż.