OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2024.03.10

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 • Spotkanie kandydatów do bierzmowania 18.03 o g. 19.00 w salce na plebanii. Rodziców i kandydatów do bierzmowania proszę o pomoc w przygotowaniu Grobu Pańskiego. Szczegóły podam za tydzień.
 • Za tydzień intencja zbiorowa na Mszy św. o g. 11.00. Można dołączyć swoje intencje.
 • W poniedziałek 11.03 o g. 19.00 spotkanie rodziców z dziećmi do I Komunii św.
 • Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, ks. abp Stanisław Gądecki, zachęca wszystkich do udziału w nowennie w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego w dniach od 16 do 24 marca 2024 roku, czyli przed Dniem Świętości Życia, przypadającym dnia 25 marca. W łączności z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze wznośmy nasze modlitwy do Boga, odmawiając Apel Jasnogórski, a po nim, o godz. 21:20 modlitwy nowennowe, także po każdej Mszy św. Jeśli nie będzie to możliwe, nowennę można odmówić indywidualnie w dowolnym momencie dnia. Teksty nowenny są wyłożone do wzięcia pod chórem. nowenna2120.pl
 • Męska Droga Krzyżowa „Za Życiem” przejdzie ulicami warszawskiego Starego Miasta w piątek 15 marca. Msza św. w kościele pw. św. Anny o godz. 18.30, a następnie Droga krzyżowa rozpocznie sięo godz. 19.30 na pl. Zamkowym. Zakończenie w bazylice św. Krzyża. Jej uczestnicy będą modlić się o ochronę życia dzieci nienarodzonychi za ich ojców i matki. Więcej informacji na plakacie i w internecie: zjednoczeni2022.pl
 • Nasz parafialna pielgrzymka rowerowa będzie w tym roku w dniach 25-28 lipca do Częstochowy. Zapisy u p. Zbigniewa Bąka tel. 605 208 278. Prosimy, żeby nie odkładać zapisów na później, ale możliwie szybko się zapisać, żebyśmy mieli orientacyjną liczbę pielgrzymów.
 • Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: Róże: św. Wojciecha-50 zł, św. Barbary-100 zł. Możemy składać ofiary przy krzyżu wystawionym do adoracji.
 • Film „Powołany 2” to kontynuacja internetowego hitu, który stał się fenomenem w sieci i dotarł do milionów widzów na całym świecie. Tym razem powraca na wielkim ekranie w gwiazdorskiej obsadzie. Film będzie wyświetlony w kinie Muza w Mińsku Maz. w niedzielę 17 marca o g. 15.00. rafaelfilm.pl/powolany2/
 • Ekstremalna droga krzyżowa będzie w piątek 15 marca. W parafii Dębe Wielkie rozpoczęcie Mszą św. o g. 18.00, a w parafii św. Antoniego w Mińsku Maz. Mszą św. o g. 20.00. Więcej informacji na plakacie i w internecie. W kościele św. Antoniego będzie całonocna Adoracja Najśw. Sakramentu z piątku na sobotę 15-16 marca. https://www.facebook.com/ParafiaDebeWielkie/?ref=embed_page, https://trasy.edk.org.pl
 • W tym tygodniu przypada w środę 13 dzień miesiąca, kiedy modlimy się za przyczyną bł. Honorata o nawrócenie oddalonych od Boga. Od g. 16.30 sakrament pokuty. O godz. 17.00 różaniec. O godz. 18.00 Msza św., a po niej błogosławieństwo relikwiami bł. Patrona.
 • Można nabyć świece wielkanocne. Dochód przeznaczony jest na działalność Caritas diecezji i naszej parafii.
 • 13 marca przypada 11 rocznica wyboru papieża Franciszka. Módlmy się za papieża i Kościół.
 • Za tydzień taca inwestycyjna.
 • W minionym tygodniu kościół sprzątali: ul. Piastowska: 34, 39, 45, 46 i Cicha. W tym tygodniu ul. Wiosenna, Jesienna, Bukowa. W następnym tygodniu ul. ul. Nadrzeczna 1, 4, 5, 5A, 7. Sprzątanie w poniedziałki może być w ciągu dnia lub po Mszy św. dopiero o g. 20.00
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej. Gość Extra na Wielki Post, Historia Kościoła- temat: celibat, również inne czasopisma MGN i Staś oraz Anioł Stróż