Ogłoszenia I Niedziela Adwentu

-Okresem Adwentu rozpoczynamy dziś nowy rok liturgiczny. Okres ten ma podwójny charakter: jest czasem przygotowania do urocz. Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Chrystusa ;jednocześnie zachęca nas do oczekiwania na powtórne przyjście Zbawcy na końcu czasów.

-Roraty msze ku czci Matki Bożej w pon. śr. Sob. O godz. 7.00.W tym roku drugim patronem rorat będzie św. Józef ,którego będziemy przybliżać jako” Strażnika skarbów”. Zapraszamy całe rodziny w miarę możliwości- byśmy wypraszali sobie łaski  jak najlepszego przeżycia Adwentu. Są wolne intencje tych mszy jak również w rekolekcje 11 i 12 XII . Lampiony.

– W piątek w uroczystość Niepokalanego Poczęcia o 12.00 modlitwa w godzinie łaski- o 18.00 msza święta.

– Za tydzień na mszy świętej o 11.00 zostaną poświęcone medaliki dzieciom III klasy. O 16.00 w drugą niedzielę miesiąca msza z udziałem młodzieży – kandydatów do sakramentu bierzmowania.

– W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. Program na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii – w zakładce -Planowane wydarzenia.

— Zaproszenie – 17 XII o godz. 15.00 klerycy naszego Seminarium zapraszają na musical “Wielka wyprawa ” . Zapisy w zakrystii – zapraszam dorosłych , młodzież , dzieci . Zarezerwowałem 50 miejsc. Koszt autokaru 15 zł.

– Dziś poświęcamy opłatki .Opłatki możemy nabyć właściwie wszędzie. Jednak poświęcony opłatek w swej parafii a potem położony na naszych stołach jest znakiem jedności z tą wspólnotą parafialną – która jest nam dana w drodze do nieba. Do nabycia w zakrystii.

– Dziś przeżywamy jubileusz 10-lecia PZC w  naszej wspólnocie. Z ustawionej choinki możemy  wziąć gwiazdkę, by przygotować paczkę dla osoby lub rodziny na sumę 100 zł. Paczki przynosimy do niedzieli 17 XII. Za tydzień  u naszych Sióstr  z Caritasu można  nabyć świece Caritas . Po prawej stronie  świątyni jest skarbonka opatrzona znakiem Caritas -do której możemy składać ofiary na jej dzieła. Zachęcamy do czynu miłości na rzecz ubogich czy to poprzez zakup świecy za tydzień , przygotowanie paczki lub ofiarę. Dziękujemy.

+ Świątynię do liturgii przygotowały :Helena Wasilewska, Janina Wicik , Agnieszka Marczak , Monika Magdalińska , Justyna Wasilewska. Dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu prosimy z Wrzosowej 39 ,38, 45, 47 ,42. W przyszłym z Wrzosowej 51, 44, 53, 46, 48.

– Zachęcam do lektury tygodników :Idziemy i Gościa

 

Dzień          Intencje                 5-11 grudnia

 

   5 XII /wt/   18.00  + Stanisławę Stanisława Wojciecha Artura Wieczorek
   6 XII /śr/

 

 7.00  + Stanisława Falińskiego w 10 rocznicę śmierci zm. z r. Falińskich   Truszewskich
  7 XII /czw/  18.00   +Wiesława Stanisławę Aleksandra Kowalczyk
 8 XII / pt 18.00  + Stanisława Kobzę
  9 XII /sb/  7.00 wolna
  10 XII /ndz/ 9.00  +Stanisławę Stanisława Zagańczyk Jana Eugenię Świtkowskich

11.00  za Parafian /poświęcenie medalików/

16.00 + Janinę Garbecką

   11 XII /pon/  10.00  wolna

17.00 wolna

19.00 + Helenę Gołębiewską /od uczestników pogrzebu/