OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2019.03.17

W najbliższy piątek 22 marca kancelaria parafialna będzie nieczynna. Przepraszam i zapraszam po niedzieli.

Informacja dla rodziców i nauczycieli, dlaczego Karta LGBT i związane z nią zajęcia edukacyjne w szkołach będą tak naprawdę deprawacją dzieci. Co naprawdę zagraża dzieciom i jak możemy je obronić przed deprawacją?

Stanowisko biskupów warszawskich w sprawie tzw. „Deklaracji LGBT+”

www.diecezja.waw.pl/6326

Dokumentacja całego wywiadu Małopolskiego Kuratora Oświaty Barbary Nowak w Kuratorium Oświaty w Krakowie.

www.youtube.com/watch?v=jpYcXn0rU_w

Rozmowa z p. Grzegorzem Strzemeckim z Inicjatywy Stop seksualizacji naszych dzieci.

www.tv-trwam.pl/film/polski-punkt-widzenia-28022019

Rozmowa z Panią Magdaleną Korzekwą-Kaliszuk, nt. Tęczowa rewolucja kontra katolickie wychowanie.

www.tv-trwam.pl/film/rozmowy-niedokonczone-09032019

2019.03.17 – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

• Nabożeństwa w naszym kościele: Droga krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.15, Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 16.00. Dzieci uczestniczące w drodze krzyżowej będą otrzymywały obrazki. Poszczególne grupy parafialne będą prowadziły kolejne nabożeństwa.
  • Pomoce w przeżyciu Wielkiego Postu: specjalny bezpłatny numer „Miłujcie się”– jeśli ktoś ma życzenie może złożyć dowolną ofiarę do puszki.
  • Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na misyjne dzieło „Ad gentes”.
  • P. Agnieszka rozprowadza figurki Jezusa Zmartwychwstałego na stół wielkanocny. Możliwość obejrzenia i zapisy w zakrystii.
  • Za tydzień 24 marca odbędzie się w Warszawie Narodowy Marsz Życia. O g. 12.00 Msza św. w kościele św. Anny i o g. 13.30 wymarsz z placu Zamkowego. Więcej informacji na plakacie.
  • Za tydzień w poniedziałek 25 marca obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. będą o godz. 10 i 18 i na każdej będzie możliwość złożenia przyrzeczeń Duchowej Adopcji dziecka poczętego. Bezpłatną gazetę o tym czym jest ta duchowa adopcja można wziąć ze stolika za ławkami.
  • W Mińsku Maz. jest organizowana Ekstremalna Droga Krzyżowa w nocy z 5 na 6 kwietnia. Rozpoczęcie Mszą św. 5 kwietnia w piątek o g. 20.00 w kościele garnizonowym św. Michała w Mińsku Maz. Są przygotowane dwie trasy o długości 26 i 41 km. Przy naszym kościele będzie jedna ze stacji drogi krzyżowej. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej.
  • Film „Największy dar” w kinach od 8 marca. Informacje na plakacie.
  • Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii od 31.03 do 03.04. będzie prowadził ks. Mieczysław Nowak. W poniedziałek, wtorek i środę spotkania rekolekcyjne będą o godz.: 10.00, 17.00 i 19.00. Dla uczniów szkoły w Rudzie o godz. 12.00. Spowiedź będzie we wtorek. Folderki „Rachunek sumienia”.
  • Kandydatów do bierzmowania zapraszam na wspólne obejrzenie filmu dzisiaj o g. 17.00.
  • We Wrocławiu odbędzie się w dniach 22-24 marca sesja nt: “Duchowość spotkania w świetle tajemnicy nawiedzenia”. Zainteresowany udziałem i wspólnym wyjazdem zapraszam do zakrystii. Plan sesji jest na plakacie przed kościołem i na stronie internetowej.
  • Centrum Życia i Rodziny wraz ze środowiskami rodziców w poniedziałek, 18 marca o godz. 16:00 organizuje protest przeciwko Deklaracji LGBT+ pod Ratuszem m.st. Warszawy (pl. Bankowy 3/5). Informacje na plakacie na stronie internetowej.
  • W najbliższy piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy ul. Mazowiecka 3, 3A, 7, 7A, 32. W tym tygodniu prosimy: ul Mazowiecka 19, 23, 25A, 38, 40. W kolejnym tygodniu ul Mazowiecka 27, 29, 44, 46, 50, 50A.
  • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej: Idziemy, Gość Niedzielny oraz dla dzieci i młodzieży: Anioł Stróż i Mały Gość Niedzielny.
  • W minionym tygodniu był pogrzeb naszego parafianina śp. Andrzeja Chweściuka. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

INTENCJE MSZALNE   17.03. – 25.03.2019

17  MARCA – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

9.00      Śp. Pawła Wasilewskiego

11.00    Za Parafian.