Ogłoszenia 29 kwietnia V Niedziela Wielkanocna

– We wtorek pierwszy dzień maja. Czujmy się zaproszeni do tego ,by śpiewając litanię w kościele ,kapliczkach ,krzyżach uczyć się od Maryi zawierzenia Bogu. Postarajmy się zadbać o te miejsca. W kościele nabożeństwa w czwartki po mszy o 7.00 w pozostałe dni po mszy o 18.00  – w niedziele o 16.00

– Również we wtorek o 18.45 msza święta w intencji tegorocznych maturzystów – zapraszam samych zainteresowanych i ich bliskich.

– W środę 3 maja Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – msze tak jak w niedziele. 8.00; 11.00 – intencji Strażaków z OSP w Rudzie i ich rodzin i o 16.00. Zachęcam do wywieszenia biało-czerwonych przy naszych domostwach. Na stoliku za ławkami można nabyć biało-czerwoną.

– W pierwszy piątek miesiąca odwiedzę chorych z sakramentami. Spowiedź od 17.30. Niestety nie będzie spowiednika z  zewnątrz. .  Zapraszam dzieci i dorosłych – przypominam o możliwości  jaką mamy w każdy  poniedziałek – modlimy się wtedy za zmarłych w wypominkach – dobrze , by było ofiarować za nich komunię świętą.

– Od 7.00 w pierwszy piątek rozpocznie się 24 godzinna adoracja Po mszy zapraszamy do adoracji w której uwielbimy Zmartwychwstałego- zapraszam schole , kandydatów do bierzmowania.

– W pierwszą niedzielę miesiąca po mszy o 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja . Zapraszam asystę ministrantów , dziewczynki do sypania kwiatów do uczczenia Jezusa Eucharystycznego.

– Zapowiedzi : Marcin Kozłowski kawaler Parafii św. Anny w Długiej Kościelnej i Anna Książek panna Parafii tutejszej ; Jakub Krzysztof Barański kawaler Parafii św. Antoniego w Mińsku Maz i Marlena Wilk panna Parafii tutejszej.

– Świątynię do liturgii przygotowali :Rodziny Wojdyga Falińskich   Tkacz i Madziar . Dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty. Jutro w poniedziałek o 18.30 zapraszam kandydatów do bierzmowania , którzy zadeklarowali jako zaangażowanie na rzecz Parafii  pracę..

– W czerwcu minie dwa i pół roku jak spłacamy pożyczkę za wykonanie ogrzewania . Po tym czasie mamy możliwość spłacić pożyczkę w WFOŚi GW do końca i ubiegać się o zwrot częściowy tej sumy. Na koncie parafialnym mamy połowę potrzebnej sumy  do spłacenia pożyczki, dlatego proszę o kwartalne ofiary od rodzin wiosenną i letnią w miarę  możliwości – istnieje realna szansa ,że do końca roku uda się pożyczkę spłacić.

Dzień   Intencje        1-7 maja
   1 V /wt/  18.00  + Władysława Stanisławę Krześniak
   2 V /śr/

18.00 + Zygmunta Cacko