OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2024.03.03

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 • Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do dobrego przeżycia rekolekcji wielkopostnych. Będzie jeszcze spowiedź w sobotę przed Niedzielą Palmową. Na fb można wpisać swój komentarz po rekolekcjach: https://www.facebook.com/ParafiaChrosla.
 • W poniedziałek 4.03 o g. 19.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania w salce na plebanii. Następne spotkanie 18.03 o g. 19.00.
 • W poniedziałek 11.03 o g. 19.00 spotkanie rodziców z dziećmi do I Komunii św.
 • Nasz parafialna pielgrzymka rowerowa będzie w tym roku w dniach 25-28 lipca do Częstochowy. Do przejechania będzie około 300 km przez 4 dni. Po drodze nawiedzimy m.in. sanktuarium bł. Honorata Koźmińskiego w Nowym Mieście i sanktuarium maryjne w Gidlach. Zapisy u p. Zbigniewa Bąka tel. 605 208 278. Prosimy, żeby nie odkładać zapisów na później, ale możliwie szybko się zapisać, żebyśmy mieli orientacyjną liczbę pielgrzymów.
 • Spotkanie grupy liturgicznej za tydzień po Mszy św. o g. 11.00 w kościele. Zapraszam nowe chętne osoby, które chciałyby bardziej czynnie pomagać w grupie liturgicznej.
 • W tym tygodniu przypada I środa, I czwartek. W I środę miesiąca modlimy się do św. Józefa, Po Mszy św. modlitwa wspólnoty mężczyzn św. Józefa. W czwartek Msza św. i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne o godz. 18.00. Komunia św. będzie udzielana pod dwiema postaciami. W piątek odwiedziny chorych w domach od g. 9.00. zamiast w miniony piątek.
 • Bóg zapłać za wpłaty indywidualne na potrzeby parafii: Róża św. Franciszka z Rudy. Poręcze na schodach przy wejściu do kościoła będą przed Świętami Wielkanocnymi.
 • Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: Róża św. Franciszka z Rudy. Możemy składać ofiary przy krzyżu wystawionym do adoracji.
 • Ekstremalna droga krzyżowa w tym roku będzie w piątek 15 marca. Parafia Dębe Wielkie przygotowała dwa warianty drogi krzyżowej: ekstremalna i mniej ekstremalna o długości 25 km. Rozpoczęcie Mszą św. o g. 18.00 w kościele w Dębem. https://www.facebook.com/ParafiaDebeWielkie/?ref=embed_page. Więcej informacji na plakacie.
 • Film „Powołany 2” to kontynuacja internetowego hitu, który stał się fenomenem w sieci i dotarł do milionów widzów na całym świecie. Tym razem powraca na wielkim ekranie w gwiazdorskiej obsadzie. Film będzie wyświetlony w kinie Muza w Mińsku Maz. w niedzielę 17 marca o g. 15.00. https://rafaelfilm.pl/powolany2/
 • W minionym tygodniu kościół sprzątali: ul. Piastowska: 1, 3, 6, 7, 10, 11, 12, 13, 14. W tym tygodniu ul. Piastowska: 34, 39, 45, 46 i Cicha. W następnym tygodniu ul. Wiosenna, Jesienna, Bukowa. Zapraszamy nowych mieszkańców do włączenia się w sprzątanie kościoła. Sprzątanie w poniedziałki może być w ciągu dnia lub po Mszy św. dopiero o g. 20.00
 • Można nabyć świece wielkanocne. Dochód przeznaczony jest na działalność Caritas diecezji i naszej parafii.
 • Dzisiaj otrzymamy przy wyjściu z kościoła do wylosowania jeden fragment Pisma Świętego. Rozważajmy go przez kolejne dni wielkiego Postu i próbujmy wprowadzać w życie. Dziękuję Grupie Liturgicznej za pomoc w przygotowaniu.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej. Gość Extra na Wielki Post, Historia Kościoła- temat: celibat, również inne czasopisma MGN i Staś oraz Anioł Stróż