OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2019.06.16

XI NIEDZIELA ZWYKŁA – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

• W poniedziałek 17 czerwca na Mszy św. o godz. 18.00 Ks. Bp Romuald Kamiński udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Jesteśmy zaproszeni wszyscy na tę uroczystość – nie tylko młodzież i ich rodziny, ale cała parafia. Obecność biskupa ordynariusza w parafii i Msza św. przez niego sprawowana jest doświadczeniem jedności Kościoła.
  • Co tydzień jest w naszym kościele 24 godzinna Adoracja Pana Jezusa w Eucharystii od g. 19.00 w czwartek do g. 18.00 w piątek. Zachęcamy wszystkich do przyjścia na osobiste spotkanie z Jezusem. On czeka na każdego z nas. Osoby, które są chętne na konkretną godzinę modlitwy prosimy o zapisanie się na najbliższy tydzień na listę pod chórem.
  • Zakończenie roku formacji dla scholanek, bielanek i ministrantów będzie w najbliższy wtorek. Msza św. o godz. 18.00 i nabożeństwo, a następnie spotkanie i grill przy kościele. Zapraszamy również rodziców.
  • Zakończenie roku szkolnego będzie w środę. O godz. 8.00 Msza św. dla Szkoły w Rudzie, a następnie uroczystości w szkole o g. 9.00. Wszystkich uczniów z innych szkół i rodziców zapraszam na Mszę św. o godz. 18.00. Przypominam dzieciom i młodzieży o spowiedzi na zakończenie roku szkolnego. Taka możliwość będzie we wtorek i środę od godz. 17.00.
  • W najbliższy czwartek 20 czerwca będzie Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. o godz. 9.00 (nie o g. 8.00) i 11.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 pójdziemy w procesji z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Mam prośbę o podjęcie przygotowań do Uroczystości Bożego Ciała, o przygotowanie ołtarzy, trasy procesji i udekorowanie domów.
  • Nasza wdzięczność Jezusowi za to, że zostawił nam pamiątkę swojej męki i Zmartwychwstania w Eucharystii jest tak wielka, że nie możemy jest ograniczyć tylko do jednego dnia, ale chcemy przedłużać na czas Oktawy-czyli ośmiu dni po Bożym Ciele, do następnego czwartku. Każdego dnia oktawy będzie Msza św. o godz. 18.00 i po niej procesja wokół kościoła. W oktawie Bożego Ciała będzie adoracja Najśw. Sakramentu codziennie w dni powszednie od godz. 17.00 – godzinę przed Mszą św.
  • Prosimy o przygotowanie kwiatków na procesję Bożego Ciała i oktawę i przyniesienie ich do kościoła w środę przed Bożym Ciałem.
  • Proszę o zapoznanie się z porządkiem procesji na Boże Ciało wywieszonym pod chórem.
  • Dziewczynki z I Komunii św. i młodsze prosimy o sypanie kwiatków podczas procesji – trzeba przygotować sobie koszyczki, a z Rocznicy prosimy o niesienie poduszek z szarfami. Próba dla tych wszystkich bielanek będzie w najbliższą środę o g. 19.00 przy kościele. Starsze dziewczęta prosimy o niesienie szarf przy chorągwiach.
  • Mam prośbę, aby chłopcy z I Komunii św. i Rocznicy nieśli różaniec podczas procesji.
  • 16 osób z naszej parafii wyrusza po Bożym Ciele na pielgrzymkę rowerową do MB Ostrobramskiej w Wilnie. Przy ołtarzu MB jest wystawione do zakończenia procesji w Boże Ciało pudełko do którego możemy składać nasze intencje, które powierzamy pielgrzymom, aby przedstawili je Maryi.
  • Spotkanie mężczyzn z całej Polski na Jasnej Górze tzw. Oblężenie Jasnej Góry będzie 22 czerwca w sobotę w przeddzień Dnia Ojca. Przy wyjściu z kościoła są do wzięcia ulotki, a plakat wisi w gablocie. Więcej tutaj: http://oblezenie.mezczyzni.net/
  • Parafia w Gliniance zapraszam na wieczór uwielbienia w Boże Ciało – wieczorem oraz rekolekcje w piątek, sobotę i niedzielę o godz. 18.00. Plakat wisi przed kościołem.
  • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy ul. Wrzosowej: 29, 30, 30A, 31, 32, 34A, 34B. Dziękuję za ofiary na kościół. W tym tygodniu prosimy mieszkańców: ul. Wrzosowa: 36, 38, 40, 42, 44, 45, 46 – dobrze by było posprzątać jutro przed południem, żeby było ładnie na bierzmowanie. W następnym: ul. Wrzosowa: 47, 48, 50,51, 53.  Prośba do osób, które sprzątają kościół w danym tygodniu, aby podlewały kwiaty.
  • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej: Idziemy, Gość Niedzielny, Różaniec oraz dla dzieci i młodzieży: Ola i Jaś, Anioł Stróż i Mały Gość Niedzielny.