Ogłoszenia 18 marca V Niedziela Wielkiego Postu

Dziś rozpoczynamy  rekolekcje wielkopostne. Od poniedziałku do środy msze z nauką rekolekcyjną o godz. 10.00 dorośli;17.00 dorośli i młodzież – kandydaci do bierzmowania jeśli nie uczestniczą w rekolekcjach szkolnych oraz o 19.00 – dla później wracających z pracy  . Rekolekcje dla dzieci Szkoły Podstawowej w Rudzie w poniedziałek i wtorek o 12.00.Przekazujmy sobie informacje o rekolekcjach. Spowiedź pół godziny przed mszami. Program rekolekcji na tablicy ogłoszeń i w zakładce “Planowane wydarzenia “na internetowej stronie parafii   . Nowy adres parafii to: www.parafiachrosla.pl

-Dziś u Pań z Caritas możemy nabywać świece. Zachęcam ,-niech zapalone   zapalone podczas świąt będą znakiem naszego czynu miłosierdzia wobec potrzebujących .W czwartek 22 marca  na plebanii od godz. 15.30 przygotowanie palm .Caritas prosi o pomoc w ich wykonaniu ,przyniesienie materiałów -…baź, bukszpanu itp   Za tydzień będziemy mogli nabyć przygotowane przez Caritas palmy . Skarbonki z jałmużną wielkopostną możemy przynieść  w przyszłą niedzielę. Schola przygotowała podczas warsztatów ozdoby świąteczne -jajka możemy również je nabyć przy stoisku Caritas . .

-W piątek o 19.00 nabożeństwo drogi krzyżowej ulicami Rudy . Nie ma drogi krzyżowej w kościele. Rozpoczniemy  przy kapliczce u zbiegu ulic Starzeńskiego i Parkowej . Trasa będzie przebiegać przez park do ul. Szkolnej i Szkolną do kapliczki.  Proszę o odbieranie rozważań przez koła różańcowe, Caritas , ministrantów, schole, i pielgrzymkę rowerową. Będziemy się  modlić za rodziny – dlatego też przybądźmy całymi rodzinami. Strażaków proszę o pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa. Bracie i siostro –jeśli nie byłeś ani razu na drodze krzyżowej – odpowiedz sobie- jaka jest „temperatura” twojej miłości do Chrystusa

– W piątek i sobotę msze o 18.15.

– Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Na wszystkich mszach poświęcenie palm- uroczysta procesja na mszy o 11.00.

-Dziękujemy bardzo za ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego -złożyły je koła różańcowe św. Jana Pawła II i św. Barbary z Chrośli.

-Świątynie do liturgii przygotowały rodziny : Galasów, Kaczmarczyków i Woźniców – dziękujemy za sprzątanie i ofiarę. W tym tygodniu zapraszamy z Rudy ul. Wspólnej 2, 2 a, 4, 8,10. W przyszłym tygodniu Wspólna 16,18,20,22,26.

-Zachęcam do lektury tygodników :Gościa i Idziemy

Dzień   Intencje    20-26 marca 
   20 III /wt/   10.00 + Aleksandra Majchrzyka

12.00

17.00 +Krzysztofa Gańko

19.00  +  Józefę Jana Szmurło

   21 III /śr/

 

 10.00

17.00 zm . z r. Topolskich Grabarczyków

19.00  +  Franciszka Feliksę Woźniców

  22 III /czw/  7.00 wolna
  23 III / pt/  18.15   +  Mariannę Stanisława Szatańskich
  24 III /sb/ 18.15  +  Józefę Józefa Marka Kukawskich
  25 III /ndz/ 9.00  +   Józefa Jadwigę Zbigniewa Niemczak

11.00 za Parafian

16.00  +  Janinę Ludwika Józefa Cacko

  26 III /pon/  18.00   o szczęśliwe poczęcie /od Babci Weroniki

.