Ogłoszenia 20XII 2015 IV Niedziela Adwentu

Moi Drodzy!

Życzę Wam , by Narodzony Chrystus – Dar Ojca wniósł do Waszych serc Swą miłość i odnowił więzi  między : żonami a mężami ; rodzicami a dziećmi; by skłóceni wyciągnęli ku sobie ręce do zgody; by samotnych przytulił ; cierpiących umocnił; strapionych pocieszył , albowiem Chrystus to Emmanuel -Bóg z nami.

ks. Proboszcz

– W pon. i śr.7.00  Roraty .We wtorek ; środę od 17.30 możliwość przystąpienia do sak. pokuty.

-Opłatki na wigilijny stół możemy nabyć w zakrystii.

– W czwartek  wieczerzą wigilijną rozpoczynamy Uroczystość Narodzenia Pańskiego. W liturgii Narodzonemu oddamy cześć Mszą o Północy tzw. -Pasterką ;o 9.00 i o 11.00. W pierwszy dzień Oktawy Święto św. Szczepana- msze tak jak w niedziele; 9.00;11.00 16.00- taca na budowę świątyń w diecezji.

W oktawie Narodzenia Msze święte o g.18.00 dlatego, że kolędę rozpoczniemy po nowym roku. .-PZ Caritas dziękuje wszystkim którzy przygotowali paczki dla potrzebujących i tym którzy zakupili świece. Dziękujemy.

– We wtorek 29 XII o godz. 16.00 najpierw msza święta w intencji  kół Żywego Różańca , Rady Duszpasterskiej i Caritas –a następnie spotkanie opłatkowe na plebanii – serdecznie zapraszamy

– Spotkanie opłatkowe na plebani dla ministrantów , lektorów  scholi dziecięcej  i ich rodziców w środę 30 XII  o 16.30 .O 18.00 będziemy uczestniczyć we mszy świętej i modlić się za służbę liturgiczną ołtarza . Do tej służby zaliczamy Scholę starszą , którą zapraszamy na tę mszę świętą- po mszy spotkanie opłatkowe.

–  Pierwsza niedziela  po Bożym Narodzeniu to Święto Bożej Rodziny. Tego dnia chcemy modlić się za nasze rodziny -dlatego tak jak rok temu starajmy się w miarę możliwości przyjść na msze rodzinami –by na koniec siebie wzajemnie pobłogosławić.

– Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca spotkanie kół Żywego Różańca –modlitwa  i wymiana tajemnic .

-Serdeczne podziękowania składam Państwu Kamińskim ,którzy ofiarowali choinki . Dziękuję strażakom z OSP w Rudzie Panom: Piotrowi Wieczorkowi ; Robertowi Chweściuk;  Marcinowi Larkowskiemu; Łukaszowi Komorzyckiemu ;Michałowi Hnatyszak   za ich przewiezienie i ustawienie w kościele. Dziękuję P. Zbigniewowi Bąk za  koordynację tej pracy.

– W minionym tygodniu zostały przewiezione i ustawione w prezbiterium nowe: ołtarz i stół Słowa Bożego wykonane zgodnie z projektem zatwierdzonym przez Kurię.  W ołtarzu -pod mensą zostały złożone relikwie Bł .ks.Jerzego Popiełuszki- męczennika. Mamy nadzieję ,że te dwa najważniejsze miejsca prezbiterium tworzą harmonijną całość. Ponadto w prezbiterium przybyło miejsce przewodniczenia wykonane z mosiądzu ufundowane przez P. Ewę i Wojciecha Rutów -dziękujemy bardzo. Dziękujemy także osobie  anonimowej za ufundowanie nowych mosiężnych drzwiczek tabernaculum ozdobionych motywem kłosów.

– Dziękujemy za pracę na rzecz parafii: Panu Zbigniewowi Łęczyckiemu za położenie elektrycznej instalacji i montaż dwóch skrzynek. Dziękujemy też Panu Tadeuszowi Chomka za pomoc w urządzaniu kotłowni.

– Zachęcamy do nabycia świątecznych tygodników –Idziemy- i Gościa Niedzielnego

-Świątynię do liturgii przygotowali : Agnieszka Pietrzkiewicz Joanna Karolina Szwajkowskie Justyna Chutna Renata Ewelina Woźnica. Dziękujemy za sprzątanie.

Dzień    Intencje   22 – 28 grudnia 
    22 XII /wt/   18.00 + Zofię Stanisława Grzegorza Kuć Zofię Mikołaja Mankiewicz
  23 XII  /śr/    7.00 + Marcjannę Aleksandrę Stanisława Miros
  24 XII /czw/   7.00  +  Adama Boguckiego
  25 XII /pt/  0.00  za ParafianWyp.11/  9.00 + Adama NowakaWyp. 1/  11.00  + rodziców Teresę Zygfryda
  26 XII /sb/    Wyp.3/  9.00 + w 25 rocznicę śmierci Aleksandra WandychaWyp.4/  11.00  wolnaWyp.5/ 16.00 + Stanisława Wandę Pietrzkiewicz Tadeusza Anielę   Stanisława Aleksandra Miros
  27 XII /niedziela/   Wyp.6  /  9.00   wolnaWyp.7/  11.00  za ParafianWyp.8/  16.00   wolna

 

  28 XII /pon/      + Zdzisława Kaszowskiego