Ogłoszenia 26 października XXX Niedziela Zwykła

– Dziś po mszy o 11.00 spotkanie kół żywego różańca z modlitwą.  W ostatnim tygodniu października zapraszamy o g.17.00 na różaniec .Dzieci prowadzą we wtorek i czwartek. Na czwartek dzieci które uczestniczyły w różańcu przynoszą plansze z naklejkami.

– W środę po mszy o 17.30 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej

– W sobotę 1 XI Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte o g.9.00 i 11.00.Przed mszą o g.11.00 czytając będziemy w modlitwie polecać tych w intencji których będzie sprawowana msza.  o g.11.00   . 2 XI wspomnienie wszystkich zmarłych tzw. Dzień zaduszny- msze o g.9.00 i 11.00 i 16.00. Po tej  mszy zbiorowej za zmarłych procesja z modlitwą wypominkową . Ze stolika za ławkami możemy wziąć karteczki na wypominki. Na białych wypiszemy bliskie osoby lub rodziny za które chcemy się modlić w wypominkach rocznych a na żółtych tych  których pragniemy polecać we mszy świętej zbiorowej od 1do 8 XI.

Od 1 do 8 XI za pobożne nawiedzenie cmentarza , odmówienie modlitwy Pańskiej oraz Wyznania wiary  -zachowując inne zwykłe warunki możemy dla  zmarłych  uzyskać  odpust zupełny .

– Dziś na 17.30 zapraszałem na warsztaty małżeńskie „ Nawigacja w rodzinie” Nikt się nie zgłosił- nie interpretuję tego-dlaczego? Jeśli od czasu do czasu proponuję coś małżeństwom , rodzinom – to czynię to z troski- o nie. Z doświadczenia –pracy z małżeństwami ,rekolekcji wiem że przeżywacie wiele trudności i dlatego zawsze będę podsuwał różne narzędzia ,których w Polsce jest  trochę mogących pomóc. Np.w ostatnim Gościu artykuł o Klinice małżeńskiej w Krakowie której dewizą jest- rozwiązujemy problemy , nie związki. Parafialne ośrodki pomocy rodzinie .

– W tygodnikach:Gościu- Mąż dał mi szczęście-świadectwo wdowy po mężu którego trwa proces beatyfikacyjny. W Idziemy –wyrok z zapaszkiem- Irena Świerdzewska –przedstawia sylwetkę 17 –letniej Marysi Kołakowskiej z Gdańska skazanej zaocznie za próbę niedopuszczenia do czytania tekstu bluźnierczej sztuki

– Świątynię do liturgii przygotowały:Izabela Kuć ,Ewa Maliszewska Teresa Brewczyńska Zofia Gruszkowska. Za sprzątanie i ułożenie kwiatów dziękujemy