Ogłoszenia 31 stycznia IV Niedziela Zwykła

– We wtorek 2 lutego przypada uroczystość Ofiarowania Pańskiego-Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte o 9.00 i 18.00. Przynosimy świece – gromnice.  Ze stolika za ławkami będzie można również nabyć  świece.

-W tym tygodniu przypada pierwszy piątek-przed południem odwiedzę chorych z sakramentami. Od 15.00 możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu- od 17.30 spowiedź -będzie spowiednik .Zachęcam szczególnie tych , którzy w najbliższym czasie mają zamówione msze święte

-Zgodnie z zapowiedzią  20 lutego  o g.19.00 w domu parafialnym przy ul kościelnej 2 w Dębem Wielkim rozpocznie się kurs  przedmałżeński. Zachęcam do uczestnictwa tych , którzy w nieodległym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalne małżeństwo . Nie trzeba się wcześniej zapisywać – wystarczy przybyć na pierwszą konferencję.

– Zgodnie z zapowiedzią sprzed tygodnia w dniach 10-14 sierpnia grono naszych Parafian pragnie zorganizować rowerową pielgrzymkę na Jasną Górę. Zainteresowani uczestnictwem mogą wziąć ze stolika ulotkę informacyjną -jeśli się zdecydują wypełnioną deklarację uczestnictwa przynoszą do mnie –  do 21 lutego.

– W czasie kolędy zapraszałem małżeństwa na spotkania rozwijające komunikację . Cykl takich spotkań rozpocząłby się 20 lutego o 16.00 w Szkole Podstawowej w Rudzie. Następne terminy spotkań to:27 II; 5 III ;12 III ;19 III ;2 IV; 9 IV i 16 IV. Proszę o zgłoszenia na maila: bodow@poczta.onet. pl lub tel. 609499876 do 14 lutego. Zachęcamy do “inwestowania w małżeństwo”.

-Zachęcamy do wspierania dzieł Caritas poprzez przekazanie 1 % przy rozliczeniach. Z  regału  w kruchcie możemy wziąć ulotki informujące jak to zrobić. Możemy też skorzystać ze strony internetowej informującej o Caritas.

– Dziękuję 10 rodzinom które zgłosiły gotowość przyjęcia młodzieży w ramach ŚDM. Mam nadzieję że zgłosi się jeszcze z 5 rodzin , a wtedy nie będzie potrzeby zwracania się o taką pomoc do parafii Dębe Wielkie.

– Jutro w poniedziałek kończymy kolędę na ul. Starzeńskiego od 14.00. Jeśli z jakichś powodów nie mogliśmy się spotkać w wyznaczonym czasie -proszę o zgłaszanie -umawianie się ze mną indywidualnie.

– Świątynie do liturgii przygotowali: Iza i Piotr Kuć , Helena Kaszowska, Wioletta Kaszowska. Dziękujemy za sprzątanie i ofiarowanie kwiatów.

– Na pierwszy tydzień ferii mamy dla scholi dziecięcej , ministrantów oraz scholi starszej i lektorów propozycje: w poniedziałek i środę lodowisko a w sobotę wyjazd do kina na film. Dziś po każdej z mszy świętych spotkania dla zainteresowanych.

– W minionym tygodniu do wieczności odszedł + Henryk Jeżak -polecajmy go Miłosierdziu Boga

 

 

 

Dzień    Intencje   2 – 8 luty 
    2 II /wt/    9.00  + Mieczysława Kukawskiego Józefę Stanisława Gryz11.00 + Jana Stefanię Jankowskich
  3 II  /śr/    18.00  + Stanisława Płochockiego zm. z r. Płochockich Walesiak
  4 II /czw/  7.00  wolna
  5 II /pt/  18.00  + Stanisława Zająca/od uczestników pogrzebu/
  6II /sb/  18.00  +  Stanisława Bąka Helenę Feliksa Bąków
  7  II /niedziela/   Wyp.7  /  9.00 + Leokadię Zagórską w 6 r. śm. Magdalenę Grzegrzółka w 11 r. śm.Wyp.8 /  11.00   za ParafianWyp.9 /  16.00  +  Anielę Albina Krasny
   8 II /pon/     18.00   wolna