Ogłoszenia 6 grudnia II Niedziela Adwentu od 13 do 15 grudnia REKOLEKCJE ADWENTOWE-program poniżej !

W pon, i wt. Msze święte z naukami rekolekcyjnymi 10.00 ;16.00 dzieci ;17.15 młodzież -kandydaci do bierzmowanoia i 19.00.Są wolne intencje. Będzie 2 spowiedników- możliwość spowiedzi już 15-20 min. przed mszami. Proszę o przekazywanie tej informacji – zaplanujmy ten czas , by zadbać o duchowe przygotowanie do świąt. .

– U Pań z Caritas możemy nabyć świece wigilijnego dzieła pomocy dzieciom –również sianko. Dziękujemy wszystkim, którzy nabywając  je spełniają czyn miłosierdzia.

-We wtorek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Maryi – 12.00 w godzinie łaski będziemy polecać intencje , które zapisane na kartkach przyniesiemy i złożymy przy ołtarzu Matki Bożej. Msza święta wieczorna wyjątkowo o 17.00. Również w czwartek o 17.00

– W poniedziałki ;środy i soboty  o godz. 7.00 zapraszamy na roraty -msze ku czci Maryi , by polecać jej wstawiennictwu intencje naszych rodzin.

–  W sobotę 19 XII wybieramy się do Seminarium na przedstawienie ”Wczoraj ,dziś zawsze ” które wystawiają klerycy naszego Seminarium –można jeszcze dołączyć –zapisy w zakrystii.

– W sobotę 12 grudnia o 16.00 spotkanie dziewcząt kandydatek do bierzmowania.

– W zakrystii można nabywać opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przeznaczone inwestycje parafialne.

– Wydział nauki katolickiej naszej diecezji zaprasza nauczycieli i wychowawców 12 grudnia- w sobotę na adwentowy dzień skupienia , który rozpocznie się o godz. 15.00  w Zespole Szkół Zawodowych- popularnie  zwanym “Mechaniku” przy ul. Sosnkowskiego w Mińsku Maz. Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń.

-W tygodnikach : Gościu-Historia potomka zięcia Mahometa , który po dokładnej lekturze Koranu zaczął podążać za Chrystusem; W idziemy -sylwetki polskich franciszkanów męczenników beatyfikowanych wczoraj ; oraz jak dobrze przygotować się do małżeństwa – odpowiadają Danuta i Jacek Pulikowscy. .

-Dziękujemy za ofiary na inwestycje parafialne.

-Świątynię do liturgii przygotowały : Lidia Łojek Ewa Wieczorkiewicz Dorota Pękacka. Dziękujemy za sprzątanie i ofiarę.

 

Dzień    Intencje   8 – 14 grudnia 
  8XII  /wt/   17.00   + Władysławę Chanke
  9XII /śr/   7.00 +  Wiesława Aleksandra Stanisławę Kowalczyk.
  10XII /czw/ 17.00  + Eugeniusza Chlustacza
  11XII /pt/  18.00 + Sergiusza Stanisławę Zbigniewa Chodniewiczów
  12XII /sb/  7.00 +  Janinę Garbecką

 

  13 XII  niedziela  Wyp.5/  9.00  + Stanisława Stanisławę Zagańczyk Jana ŚwitkowskiegoWyp.6/   11.00 za Parafian/Wyp.7/ 16.00 +  Anielę Jana Jaszczyk
  14 XII /pon/   7.00  +  Bolesława Aleksandrę Kukawskich10.00 wolna16.00 wolna17.15 w 80 rocznicę urodzin Leokadii Majchrzyk

19.00 + Jerzego Stanisława Chłopik