OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2019.05.19

2019.05.19 – V NIEDZIELA WIELKANOCNA

 • Dziękuję wszystkim, którzy podjęli adorację Pana Jezusa w minionym tygodniu. Chcemy kontynuować te adoracje raz w tygodniu z czwartku na piątek i piątek w ciągu dnia. Wyjątkowo w tym tygodniu będą małe zmiany. W czwartek Msza św. będzie tylko rano o g. 7.00, nie będzie Mszy św. wieczorem. Rozpoczęcie Adoracji będzie o godz. 18.00 w czwartek. W piątek adoracja będzie tylko do godz. 12.00. Prosimy o zapisanie się na listę pod chórem. Osoby przychodzące na adorację, ale i pozostałe zachęcam do przeczytania książek wprowadzających w ten rodzaj modlitwy. Są do wypożyczenia w zakrystii po Mszy św. 
 • Nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej będą w naszym kościele w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedziele i uroczystości o godz. 16.00. Zachęcam do prowadzenia nabożeństw i śpiewania litanii przy krzyżach i kapliczkach.
 • Dzisiaj w naszym kościele rocznica I Komunii św. o godz. 11.00.
 • Bierzmowanie w naszej parafii będzie 17 czerwca w poniedziałek o godz. 18.00. Najbliższe spotkanie we wtorek o godz. 19.00. Spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00.
 • Dar na 100
 • Przed kościołem wisi plakat, a przy wyjściu są do wzięcia ulotki o Dziele Duchowej Adopcji Kapłanów. Celem dzieła jest modlitwa za każdego konkretnego księdza. Zachęcam do zainteresowania się tą inicjatywą.
 • Za tydzień w ostatnią niedzielę miesiąca będzie różaniec i wymiana tajemnic po Mszy św. o godz. 11.00.
 • 1 czerwca jest czuwanie młodych na Lednicy. Zachęcamy młodzież do wyjazdu. Zapisy u p. Agnieszki-organistki.
 • Za tydzień będzie przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc w zaopatrzeniu Polaków na Wschodzie w produkty żywnościowe. Stowarzyszenie Odra-Niemen, którego filia na Mazowszu ma nazwę Wschodni Patrioci własnymi siłami zbiera żywność, ale potrzebne jest opłacenie paliwa na transport. Na ten cel będzie zbiórka do puszek.
 • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy ul. Wrzosowa: 6, 8, 10, 11, 12A. Dziękuję za ofiary na kościół. W tym tygodniu prosimy mieszkańców: ul. Wrzosowa: 15, 16, 17, 18, 19. W następnym: ul. Wrzosowa: 20, 21, 22, 22A, 23.
 • Prośba do osób, które sprzątają kościół w danym tygodniu, aby podlewały kwiaty, można nawet przyjść w środku tygodnia i podlać.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej: Idziemy, Gość Niedzielny, Różaniec oraz dla dzieci i młodzieży: Ola i Jaś, Anioł Stróż i Mały Gość Niedzielny.
 • Dziękujemy Panu Bogu za deszcz, że wysłuchał naszego błagania.