OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2019.09.01

XXII  NIEDZIELA  ZWYKŁA

 • Dziękujemy ks. Piotrowi Markiszowi za posługę dzisiaj w naszej parafii.
 • Dzisiaj obchodzimy 80-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej. Modlimy się za Ojczyznę i wszystkich poległych w jej obronie.
 • Od dzisiejszej niedzieli Msze św. będą tak jak w ciągu roku, czyli o godz. 9.00, 11.00 i 16.00.
 • Spotkanie bielanek będzie w najbliższą sobotę 7 września o godz. 11.00.
 • Zbiórka ministrantów w najbliższą sobotę o godz. 10.00.
 • W najbliższą środę zapraszamy na próbę: 16.45 – młodsza schola, 18.45 – starsza schola.
 • Jutro w dniu rozpoczęcia nowego roku szkolnego będzie Msza św. w kościele o godz. 7.45 – zapraszam uczniów, rodziców i nauczycieli, a następnie dalsza część uroczystości w szkole. Na koniec wakacji i na rozpoczęcie roku szkolnego zachęcam i zapraszam do spowiedzi, abyśmy z darem przebaczenia mogli pięknie przyjąć to, czym Bóg chce nas obdarzyć w tym najbliższym czasie.
 • Ze stoliku pod chórem rodzice mogą sobie wziąć wzór deklaracji odnośnie ewentualnych dodatkowych zajęć w szkole znanych jako Karta LGBT plus, gdzie nie wyrażają zgody na te zajęcia dla dzieci i jednocześnie proszą u uprzedzenie, jeśli takie zajęcia miałyby odbywać się w szkole.
 • W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek Msza św. i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne będą o godz. 18.00. Zapraszamy na tę Mszę św. wszystkich uczestników adoracji, a po Mszy św., czyli około g. 18.45 spotkanie adorujących połączone z konferencją. Te spotkania będą przez cały rok w pierwsze czwartki miesiąca. W piątek odwiedziny chorych w domach od g. 9.00. Proszę, aby zgłaszać chorych w zakrystii. Spowiedź w kościele od godz. 17.00. Po Mszy św. będzie przez godzinę prowadzona Adoracja Najśw. Sakramentu, o godz. 20.00 – indywidualne błogosławieństwo i adoracja w ciszy zakończona o godz. 21.00.
 • A w sobotę będzie nabożeństwo i Msza św. w intencji wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Wspólny różaniec w kościele o godz. 17.30. i Msza św. o g. 18.00. www.soboty.pl
 • Jest planowana pielgrzymka autokarowa 20, 21, 22 września: Kalisz, Wrocław, Góra św. Anny połączona z udziałem w czuwaniu nocnym na Jasnej Górze z 21 na 22 września. Koszt 350 zł. od osoby. Zapisy w zakrystii.
 • Za tydzień podczas ogłoszeń na każdej Mszy św. zaproszone małżeństwa będą nam mówiły o Domowym Kościele, przybliżą nam założenia i sposób funkcjonowania tego ruchu. Zapraszamy małżeństwa z naszej parafii do wysłuchania tego świadectwa i zachęcamy do włączenia się do powstającego kręgu w naszej parafii.
 •  Co tydzień jest w naszym kościele 24 godzinna Adoracja Pana Jezusa w Eucharystii z czwartku na piątek. Osoby, które są chętne na konkretną godzinę modlitwy prosimy o zapisanie się na najbliższy tydzień na listę pod chórem. Każdy może przyjść bez zapisywania się o każdej porze dnia lub nocy na dowolną ilość czasu.
 • Za tydzień 8 września Siostry Loretanki zapraszają na Uroczystości odpustowe do Loretto. Plakat jest w gablocie.
 • Dzisiaj przed kościołem jest zbiórka do puszki na Katolicki Ośrodek Adopcyjny prowadzony przez naszą diecezję. Możemy złożyć dar serca.
 • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy ul. Kwiatowej: 31, 33, 39, 46B, 48. W tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Kwiatowej: 39A, 39B, 39C, 41B, 41C,. W następnym: ul. Kwiatowa: 49, 51, 53, 58, 60.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej: Idziemy, Gość Niedzielny, oraz dla dzieci i młodzieży: Ola i Jaś, Anioł Stróż i Mały Gość Niedzielny.