OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2019.09.15

XXIV  NIEDZIELA  ZWYKŁA

• Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I spowiedzi i I Komunii św. i ich rodziców będzie dzisiaj  o godz. 11.00
  • Zapraszam młodzież, która chce adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie na spotkania raz w miesiącu w III czwartek miesiąca, czyli teraz w najbliższy 19 września.  O godz. 18.45 – spotkanie w salce na plebanii trwające 30 minut, podczas którego będzie wprowadzenie w adorację: czym jest adoracja, jak ją przeżywać, a o godz. 19.15 – pójdziemy na adorację w kościele – około 15 minut.
  • Kurs przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii w środę 25 września. 10 spotkań co tydzień w środę o godz. 20.00. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
  • Szkoła w Rudzie, nauczyciele i rodzice zapraszają na Galę ziemniaczaną za tydzień w niedzielę 22 września. Szczegóły na plakacie przed kościołem.
  • Zapraszamy małżeństwa z naszej parafii do włączenia się do powstającego kręgu Domowego Kościoła w naszej parafii, www.wpraga.oaza.pl/dk, www.dk.oaza.pl.
  •  Co tydzień jest w naszym kościele 24 godzinna Adoracja Pana Jezusa w Eucharystii z czwartku na piątek. Osoby, które są chętne na konkretną godzinę modlitwy prosimy o zapisanie się na najbliższy tydzień na listę pod chórem.
  • Wczoraj i dzisiaj miało miejsce wydarzenie modlitewne pod nazwą: Polska pod krzyżem, www.polskapodkrzyzem.pl. Zgromadźmy się dzisiaj przy krzyżu w naszych domach i pomódlmy się za nasze rodziny i za Polskę, abyśmy byli wierni krzyżowi i Ewangelii.
  • Zapraszam i zachęcam do składania kwartalnych ofiar na spłatę pożyczki na ogrzewanie kościoła. Ofiary składamy w kopertach na tacę w niedziele. Dziękuję za złożone ofiary: Mariusz i Małgorzata Larkowscy, Zuzanna Bojemska.
  • W najbliższą sobotę Msza św. będzie o godz. 17.00, a nie o 18.00.
  • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy ul. Kwiatowej: 49, 51, 53, 58, 60. W tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Kwiatowej: 57, 59, 59A, 61, 63. W następnym: ul. Kwiatowa: 66, 66A, 66B, 66C, 70.
  • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej: Idziemy, Gość Niedzielny, oraz dla dzieci i młodzieży: Ola i Jaś, Anioł Stróż i Mały Gość Niedzielny.