OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2019.09.29

XXVI  NIEDZIELA  ZWYKŁA

• Nasz parafianin Dominik Hawerczuk rozpoczyna jutro formację zakonną u OO. Franciszkanów. Będzie to dla niego czas rozeznania i upewnienia się na drodze powołania oraz przygotowania, aby po kilku latach podjąć ostateczną decyzję i potwierdzić powołanie złożeniem ślubów zakonnych i ewentualnie przyjęciem święceń kapłańskich. Jako wspólnota parafialna cieszymy się, że wśród nas rozeznał swoje powołanie i chcemy wspierać go naszą modlitwą.
  • Od wtorku rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe. W dni powszednie nabożeństwo będzie o godz. 17.30, a Msza św. tak jak zawsze o g. 18.00. W niedziele nabożeństwo będzie o g. 16.00, a po nim Msza św. W najbliższy wtorek Msza św. będzie wieczorem. Dzieci zapraszam na różaniec w środy i piątki. Będą rozdawane karteczki do wklejenia.
  • W poprzednim tygodniu rozpoczął się synod młodzieży w naszej diecezji. Pierwsze spotkanie grupy synodalnej młodzieży naszej parafii będzie w najbliższy wtorek po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy chętnych z naszej parafii, którzy chcą dołączyć do uczestniczenia w spotkaniach i pracach synodu.
  • Za tydzień będziemy gościć u nas s. Gabrielę ze zgromadzenia Sióstr Dominikanek, która pracowała na misjach w Boliwii i opowie nam o misjach i misjonarzach. Po Mszy św. o godz. 11 będzie Bal Misyjny w Klubie w Chrośli przygotowany i prowadzony przez Panią Agnieszkę. Zapraszamy wszystkie dzieci. Rodziców prosimy o przygotowanie z dziećmi strojów np. z różnych stron świata. Po Mszy św. będzie można się przebrać w salce na plebanii lub w klubie.
  • Kurs przedmałżeński rozpoczął się w naszej parafii w środę 25 września. Jest jeszcze możliwość dołączenia na najbliższym spotkaniu w środę 2 października o g. 20.00.
  • Dzisiaj będzie różaniec i wymiana tajemnic po Mszy św. o godz. 11.00.
  • W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek Msza św. i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne będą o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie wspólnoty adoracyjnej w kościele i wspólna modlitwa i konferencja – zapraszam serdecznie. W piątek odwiedziny chorych w domach od g. 9.00. Spowiedź od godz. 17.00 – będzie ksiądz spoza parafii. Po Mszy św. będzie przez godzinę prowadzona Adoracja Najśw. Sakramentu, o godz. 20.00 – indywidualne błogosławieństwo i adoracja w ciszy zakończona o godz. 21.00.
  • W sobotę będzie nabożeństwo i Msza św. w intencji wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Różaniec w kościele o godz. 17.30. i Msza św. o g. 18.00. www.soboty.pl
  • Za tydzień w I niedzielę miesiąca będzie adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 11.00 i procesja wokół kościoła.
  • Zapraszam bielanki na spotkanie w sobotę 5 października o godz. 11.00 w salce na plebanii.
  • Dziękuję za złożone kwartalne ofiary na potrzeby parafii, a szczególnie na spłatę pożyczki: Anna i Robert Abramowscy, Bogumiła i Jan Reda, Helena Malinowska, Dorota i Jan Sobotka, Jolanta i Dariusz Ładno, Zbigniew i Anna Jacak, Teresa Słodownik, Bartłomiej i Renata Bandych, pani Kubicka, Ewa i Mirosław Jackowicz, Barbara Tkaczyk, Helena i Franciszek Wasilewscy.
  • Intencje mszalne na rok 2020 będzie można zamawiać od poniedziałku 7 października od godz. 7.00. Każda rodzina może zamówić tylko 1 intencje na niedzielę, a więcej na dzień powszedni.
  • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy ul. Kwiatowej: 66, 66A, 66B, 66C, 70. W tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Żwirowej: 4A, 5C, 5, 7, 8. W następnym ul. Żwirowa: 9, 11, 11A, 13, 15.
  • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej: Idziemy, Gość Niedzielny, oraz dla dzieci i młodzieży: Ola i Jaś, Anioł Stróż i Mały Gość Niedzielny.