OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2019.10.13

XXVIII  NIEDZIELA  ZWYKŁA

BŁ. HONORATA KOŹMIŃSKIEGO – ODPUST PARAFIALNY

  • 13 października obchodzimy wspomnienie liturgiczne bł. Honorata Koźmińskiego. Ponieważ jest on patronem parafii, to dla naszej wspólnoty jest to Uroczystość. Tego dnia możemy uzyskać odpust zupełny, niebo nad nami się otwiera – nasza parafia przeżywa odpust. Główna Msza św. odpustowa będzie o godz. 11.00. Będzie jej przewodniczył i wygłosi homilię ks. Zbigniew Pieńkos, redemptorysta, pochodzący z Choszczówki, a obecnie pełniący posługę w Radiu Maryja w Chicago w USA. Po Mszy św. procesja wokół kościoła.
  • Dzisiaj w całej Polsce przeżywamy Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie. Chodźmy.” Przypominamy sobie życie i nauczanie św. Jana Pawła II oraz wspieramy naszymi datkami Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która przekazuje stypendia ubogiej i zdolnej młodzieży. Ofiary będą zbierane do puszek przed kościołem.
  • Jutro obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, zwany Dniem Nauczyciela. Wyrażamy wdzięczność nauczycielom, katechetom i wychowawcom i modlimy się o potrzebne łaski w ich pracy kształtowania postaw, sumień i umysłów dzieci i młodzieży.
  • Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 17.30, a Msza św. o g. 18.00. W niedziele nabożeństwo będzie o g. 16.00, a po nim Msza św. Dzieci zapraszam na różaniec w środy i piątki. Będą rozdawane karteczki do wklejenia.
  • Młodzież, która chce adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie zapraszam na spotkanie w najbliższy czwartek o godz. 18.45 w salce na plebanii, a o godz. 19.15 pójdziemy na 15 minut adoracji do kościoła.
  • Nasz parafianin Michał Pióro, ministrant otrzymał wczoraj promocję lektorską z rąk Ks. Biskupa Romualda Kamińskiego, która wprowadza go w większą zażyłość i przyjaźń ze Słowem Boga przekazanym nam w księgach Pisma świętego oraz w posługę czytania Słowa Bożego podczas liturgii.
  • Można zamawiać intencje mszalne na rok 2020.
  • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy ul. Żwirowej: 9, 11, 11A, 13, 15. W tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Żwirowej: 19B, 21A, 21 i ul. Sasankowa. W następnym ul. Żwirowa: 23A, 23, 25, 27.
  • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej: Idziemy, Gość Niedzielny, oraz dla dzieci i młodzieży: Ola i Jaś, Anioł Stróż i Mały Gość Niedzielny.