OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2019.10.27

XXX  NIEDZIELA  ZWYKŁA

 • Od 1 listopada będzie wyświetlany w kinach film „Nieplanowane”. Więcej informacji tutaj: http://www.rafaelfilm.pl/nieplanowane/ . Jako jedna z najmłodszych dyrektorek kliniki aborcyjnej Planned Parenthood w USA Abby Johnson była współodpowiedzialna za przeprowadzenie przeszło 22 000 aborcji. Była rzeczniczką sprawy, w którą głęboko wierzyła. Tak było do dnia, kiedy ujrzała coś, co odmieniło ją na zawsze. „Nieplanowane” opowiada o najbardziej kontrowersyjnym i polaryzującym społeczeństwo temacie naszych czasów i pokazuje kulisy branży aborcyjnej w USA. To najważniejszy film w tym sporze światopoglądowym, także dlatego, że pokazuje dramatyczną przemianę kobiety, która od wewnątrz tworzyła Planned Parenthood. Wobec jej historii nikt nie pozostanie obojętny, bez względu na to, po której stronie barykady się znajduje.
 • W najbliższy piątek 1 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. będą o godz. 9 i 11. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. Przed Mszą św. o g.11.00  będziemy w modlitwie polecać tych, za których będzie sprawowana Msza święta zbiorowa. Ta Msza św. zbiorowa za zmarłych z wypominek jednorazowych będzie codziennie do 8 listopada. Codziennie przed Mszą św. będą czytane kolejne imiona i nazwiska podane w tych wypominkach.
 • W sobotę 2 listopada we wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych Msze św. będą o godz. 9.00 i 18.00. O godz. 9 przed Mszą św. będzie procesja wewnątrz kościoła z modlitwami za zmarłych i wyczytywaniem podanych imion zmarłych w wypominkach jednorazowych. A wieczorem z racji I soboty miesiąca będzie nabożeństwo wynagradzające. Różaniec o godz. 17.30 i później Msza św. o godz. 18.00.
 • Od 1 do 8 XI za pobożne nawiedzenie cmentarza, odmówienie modlitwy Pańskiej oraz Wyznania wiary -zachowując inne zwykłe warunki możemy uzyskać odpust zupełny dla zmarłych.
 • Spowiedź zamiast w I piątek ( wypada 1 listopada) będzie dzień wcześniej, czyli w czwartek 31 października od g. 17.00.
 • Nabożeństwo pokutne z możliwością przystąpienia do spowiedzi będzie w najbliższy czwartek o godz. 18.45, czyli po wieczornej Mszy św. Zachęcamy do takiej możliwości spokojnego i pogłębionego przystępowania do spowiedzi w klimacie modlitwy i skupienia. Będzie ksiądz spoza parafii.
 • Po nabożeństwie pokutnym od g. 19.15 będzie tak jak zawsze Adoracja Najświętszego Sakramentu, ale będzie trwała do piątku 1 listopada tylko do godz. 9.00.
 • Odwiedziny chorych w domach będą tydzień później, czyli w piątek 8 listopada od godz. 9.00.
 • Za tydzień w I niedzielę miesiąca będzie adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 11.00 i procesja wewnątrz kościoła. Zapraszam ministrantów i bielanki. Z racji dnia zadusznego nie będzie spotkania bielanek w sobotę.
 • Proszę, aby na kartkach z wypominkami dopisywać, czy są to roczne, czy jednorazowe. Roczne wypominki – za tych zmarłych modlimy się przez cały rok w każdy poniedziałek po Mszy św. Wypominki jednorazowe ( wtedy możemy podać więcej imion zmarłych) – od 1 do 8 listopada jest odprawiana codziennie Msza św. za tych zmarłych i przed Mszą św. są wyczytywane imiona naszych zmarłych.
 • Organizujemy razem z parafią Zabraniec wyjazd do Poronina dla dzieci i młodzieży w pierwszym tygodniu ferii zimowych od 9 do 15 lutego 2020r. Osoby chętne biorą w zakrystii kartę pobytu i wypełnioną przynoszą razem z zaliczką 200 zł. Koszt całego wyjazdu 800 zł. od osoby. Więcej informacji u p. Agnieszki i ks. Roberta.
 • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy ul. Żwirowej: 23A, 23, 25, 27. W tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Konwaliowej i ul. Optymistów. W następnym ul. Lawendowa cała: 13, 17, 19, 21, 23, 27.
 • Gościliśmy dzisiaj w naszej parafii o. Zbigniewa Pieńkosa, redemptorystę, pochodzącego z Choszczówki, a obecnie pełniącego posługę w Radiu Maryja w Chicago w USA. O. Zbigniew podzielił się z nami swoim doświadczeniem posługi w Radiu Maryja i znaczeniem tego Radia w dzisiejszej sytuacji Polski i świata dla nas Polaków mieszkających w kraju i dla Polonii.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej: Idziemy, Gość Niedzielny, oraz dla dzieci i młodzieży: Ola i Jaś, Anioł Stróż i Mały Gość Niedzielny. Będzie też od dzisiaj w każdą niedzielę sobotnio-niedzielne wydanie Naszego Dziennika. Cena 3,50 zł. Bezpłatne czasopismo Dobre nowiny- w nich m.in. o filmie „Nieplanowane”.
 • Wczoraj był pogrzeb naszej parafianki śp. Stanisławy Kuczyńskiej. Msza św. w 30 dz. po śm. będzie odprawiona 23.11 o g. 17.00. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.