OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2019.12.22

IV  NIEDZIELA  ADWENTU

IV  NIEDZIELA  ADWENTU

 • Jutro i pojutrze ostatnie roraty o godz. 6.45. Zapraszam. Dziękuję wszystkim uczestnikom rorat za zaangażowanie, ducha modlitwy i wspólnoty oraz wszystkim, którzy pomagali. Dzieci przez cały adwent dostawały codziennie bułkę. Dziękuję serdecznie Paniom, które przygotowywały dla dzieci herbatę i poczęstunek. Rodzicom dziękuję za troskę i pomoc dzieciom w udziale w roratach.
 • W środę 25 grudnia Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Szczególnie uroczyście celebrujemy wigilię tej uroczystości już wieczorem 24 grudnia. Święta Bożego Narodzenia rozpoczynają się liturgią domową, na którą składa się: znak krzyża, Ewangelia o narodzeniu Jezusa, modlitwa, śpiew kolędy, opłatek. Propozycja modlitwy jest dołączona do opłatków i w prasie katolickiej. Z 24 na 25 grudnia o północy, czyli już 25 grudnia Msza św. zwana Pasterką z procesją i złożeniem Dzieciątka Jezus do stajenki. W Boże Narodzenie i św. Szczepana nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. Będą Msze św. tylko o godz. 9.00 i 11.00. Sakrament chrztu będzie udzielany 25 grudnia na Mszy św. o godz. 11.00
 • W święto św. Szczepana ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na budowę nowych świątyń w naszej diecezji.
 • Za tydzień w niedzielę 29 grudnia będziemy obchodzić Święto Świętej Rodziny. Na każdej Mszy św. będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Zapraszam, aby cała rodzina przyszła razem do kościoła, aby dzieci mogły być świadkami odnowienia przyrzeczeń swoich rodziców.
 • Dziękuję rodzicom dzieci komunijnych (III klasa) za pomoc przy przygotowaniu stajenki, obsadzaniu choinek i zawieszaniu lampek.
 • Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcje Caritasu: zakupili świece, sianko, stroiki, przygotowali paczki dla potrzebujących. Przede wszystkim za wrażliwość serca. Zespół Caritas dziękuje wszystkim i życzy błogosławionych Świąt.
 • Możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty będzie jeszcze jutro w poniedziałek w godzinach 18.00 – 19.00.
 • Pobłogosławione opłatki są do nabycia w zakrystii.
 • Dziękuję osobom indywidualnym za złożone ofiary.
 • Nasza adoracja Najświętszego Sakramentu przypada w tym tygodniu w świąteczny dzień św. Szczepana. Będzie ona w zależności od tego, czy zapisze się wystarczająca liczba osób. Prosimy osoby chętne o zapisanie się na liście i koniecznie podanie numeru telefonu komórkowego, aby można było przesłać informację w jakich godzinach będzie adoracja.
 • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy ul. Nowa – cała, Żwirowa 3 i ul. Parkowa: 1, 2, 3 i 4. W tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Parkowej – do końca: 5, 6, 7, 8, 9, 15, 16 A i B, 18, 19, 21. W następnym tygodniu ul. Szkolna: 4, 6, 8, 10, 14, 16.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej: Idziemy, Gość Niedzielny, oraz dla dzieci i młodzieży: Ola i Jaś, Anioł Stróż i Mały Gość Niedzielny.
 • W minionym tygodniu był pogrzeb naszego parafianina śp. Jerzego Bąka. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.