OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2020.11.01

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

  • Bardzo serdecznie dziękujemy o. Zbigniewowi Pieńkosowi pełniącemu posługę w Radiu Maryja w Chicago w USA za pomoc w naszej parafii podczas choroby ks. proboszcza. Ks. proboszcz dziękuje wszystkim parafianom za wszelką pomoc podczas choroby, a szczególnie za zaopatrywanie w produkty żywnościowe.
  • Jako parafia włączamy się w ogólnopolską inicjatywę modlitwy RÓŻANIEC DO GRANIC NIEBA – na wzór Różańca do granic z 2017 roku.

Od 1 do 8 listopada będziemy codziennie w naszym kościele odmawiać RÓŻANIEC O GODZ. 20.30 transmitowany na facebooku parafialnym www.facebook.com/ParafiaChrosla/. Można uczestniczyć w kościele lub przez internet. Jeśli ktoś nie ma możliwości połączenia się przez internet, to niech odmawia różaniec z rodziną lub sam w domu. Poprzez przebłaganie Boga, za grzech zabijania nienarodzonych i wynagrodzenie cierpienia, jakiego doznały dzieci nienarodzone pragniemy ratować Polskę i świat przed konsekwencjami grzechów. Konsekwencje stają się coraz bardziej widoczne i dotykają nas coraz bardziej. Więcej informacji na stronie: www.rozaniecdogranic.pl/ i na plakacie w gablocie.

  • Dzisiaj obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą jak w każdą niedzielę, czyli o godz. 9, 11 i 16. W poniedziałek 2 listopada we wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych Msze św. będą o godz. 9.00 i 18.00. O godz. 18.00 przed Mszą św. będzie procesja wewnątrz kościoła z modlitwami wypominkowymi za zmarłych. Ta Msza św. zbiorowa za zmarłych z wypominek jednorazowych będzie codziennie do 8 listopada.

Odpust zupełny, który mogliśmy uzyskiwać od 1 do 8 listopada Stolica Apostolska w tym roku rozszerzyła na dowolne 8 dni listopada. Warunek odpustu jakim było nawiedzenie cmentarza, osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze względu na zakazy gromadzenia się, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko będą się łączyć duchowo z wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte oraz jeśli wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają intencję – kiedy to tylko będzie możliwe – spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego). Te osoby, aby uzyskać odpust zupełny powinny odmówić pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny (na przykład Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia lub inne modlitwy za zmarłych bliskich ich sercu); podjąć medytacyjną lekturę jednego z fragmentów Ewangelii lub też wypełnić uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu swoich cierpień. Więcej informacji tutaj: www.diecezja.waw.pl/7207

  • Można podać wypominki: imiona i nazwiska zmarłych przez formularz kontaktowy na adres mailowy parafii: proboszcz@parafiachrosla.pl. Prośba, aby imiona podawać w tym samy przypadku (mianowniku: np. śp. Stanisław, Tadeusz, Barbara, Stanisława;  lub bierniku: np. za śp. Stanisława, Tadeusza, Barbarę, Stanisławę), żeby było wiadomo, czy chodzi o kobietę, czy mężczyznę. Proszę też zaznaczyć, czy mają to być wypominki roczne, czy jednorazowe. Ofiarę można przelać na konto parafialne z dopiskiem “wypominki” : 13922600050002300020000010.
  • W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W piątek nie będzie odwiedzin chorych w domach. Spowiedź od godz. 17.00 w kościele. Po Mszy św. będzie prowadzona Adoracja Najśw. Sakramentu, którą zakończymy o godz. 19.45 – indywidualnym błogosławieństwem.
  • W sobotę będzie nabożeństwo i Msza św. w intencji wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Wspólny różaniec w kościele o godz. 17.30. i Msza św. o g. 18.00.
  • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy ul. Mazowieckiej: (przeczytać nazwiska z zeszytu) 99, 103, 103A, 104, 106. W tym tygodniu prosimy ul. Mazowiecka: 108, 108A, 110A, 112 A i B, 114. W następnym ul. Mazowiecka: 115, 116, 118, 120, 124, 124A.
  • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  • Śpiewając suplikacje módlmy się o ustanie epidemii.