OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2021.02.14

VI NIEDZIELA  ZWYKŁA

 • W niedzielę 21 lutego będziemy gościć w naszej parafii Roberta Kościuszko – męża, ojca i powieściopisarza. Nasz gość zachęci świadectwem rodziców do przekazywania wiary dzieciom, a ich pociechy do czytania ciekawych historii Biblijnych. Pan Robert zaprezentuje swe ewangelizacyjne powieści przygodowe oraz gry planszowe. Pozycje te będzie można pozyskać wraz z dedykacją autora.  Nasz gość poprowadzi też specjalne spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych po Mszy św. o godz. 11.00, na które zapraszamy wszystkich chętnych, a szczególnie rodziców. Dzieci będą miały w tym czasie opiekę w sali na plebanii.
 • Schola parafialna dzisiaj w ostatnią niedzielę karnawału rozprowadza faworki. Po każdej Mszy św. przy wyjściu będziemy mogli nabyć przygotowane własnoręcznie wypieki i w ten sposób wesprzeć fundusz i działalność scholii.
 • W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. W środę Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 9.00 i 18.00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Wielki Post to czas szczególnie intensywnej modlitwy, w którym szczególnie mocno rozlega się wezwanie do pokuty i nawrócenia. Nabożeństwa w naszym kościele: Droga krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.30, Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 16.00. Dzieci uczestniczące w drodze krzyżowej będą otrzymywały obrazki.
 • Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje we wszystkie piątki w ciągu roku, chyba że w dany piątek przypada jakaś Uroczystość (np. Boże Narodzenie, Wszystkich Świętych, Wniebowzięcia NMP), osoby, które ukończyły 14 rok życia. Natomiast wstrzemięźliwość i post ścisły obowiązują w Środę Popielcową i w Wielki Piątek wszystkie osoby pełnoletnie od 18 roku życia do rozpoczęcia 60 roku życia.
 • Zdrapka wielkopostna będzie do wzięcia w kościele od środy popielcowej.
 • Skarbonki na jałmużnę wielkopostną będą do wzięcia od przyszłej niedzieli.
 • Droga wielkopostna w naszej parafii.
 • Od dzisiaj do następnej niedzieli trwa Tydzień modlitw o trzeźwość w naszej Ojczyźnie. Podejmijmy jakieś postanowienia modlitwy i wyrzeczeń w tej intencji na ten tydzień.
 • Rekolekcje wielkopostne będą 21 – 24 marca.
 • W najbliższą sobotę na terenie gminy Dębe Wielkie będzie szczepienie psów przeciwko wściekliźnie, ponieważ w ostatnim czasie odnotowano przypadki wścieklizny psów i lisów. Informacje o harmonogramie szczepień są na plakatach dostarczonych sołtysom i na stronie Urzędu Gminy. Prosimy o zapoznanie się z tymi informacjami.
 • Dzisiaj przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na chorych objętych opieką Caritas naszej diecezji.
 • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy ul. Żwirowej: 23A, 23, 25, 27. W tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Jaśminowej – cała. W następnym ul. Kwiatowa 9, 13, 16, 24A, 24C, 26, 26C.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.