OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2021.05.09

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

  • Podczas najbliższej modlitwy o nawrócenie dzieci i młodzieży za przyczyną bł. Honorata 13 maja w czwartek będzie z nami małżeństwo Wojciecha i Agnieszki Amaro. Po Mszy św. podzielą się z nami świadectwem swojego przywrócenia do wiary. Wojciech Amaro był jurorem w programie Top Chef. Różaniec i Msza św. będą transmitowane na kanale youtube, natomiast świadectwa będzie można wysłuchać tylko w kościele, bo nie będzie ono transmitowane. Od g. 16.30 sakrament pokuty. O godz. 17.00 różaniec z modlitwami do bł. Honorata. O godz. 18.00 Msza św., a po niej błogosławieństwo relikwiami bł. Patrona. Imiona osób, których będziemy obejmować modlitwą możemy napisać na kartkach w kościele przed Mszą św., lub podać na stronie parafialnej przez skrzynkę intencji.
  • Nabożeństwa majowe będą w naszym kościele w dni powszednie po Mszy św., we wtorki o godz. 7.00, pozostałe dni o godz. 18.00, a w niedziele i uroczystości o godz. 16.00 przed Mszą św. Jeśli nie będziemy na nabożeństwie w kościele to starajmy się prowadzić nabożeństwa w naszych domach. Dla dzieci będą naklejki z kolejnymi wezwaniami litanii. Zapraszam, aby dzieci zrobiły Kwiatek dla Matki Bożej i przyniosły do Jej obrazu.
  • Za tydzień w niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  • Od najbliższego piątku rozpoczniemy nowennę do Ducha Świętego. Za dwa tygodnie w niedzielę 23 maja będzie Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zapraszam na czuwanie modlitewne przed tą Uroczystością w sobotę 22 maja na wzór Wigilii Paschalnej w Noc Zmartwychwstania. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00 z rozszerzoną liturgią Słowa, a następnie czuwanie z modlitwami, śpiewem i obrzędami. Zakończenie około godz. 20.00.
  • Spotkanie kandydatów do bierzmowania w najbliższe niedziele 16 i 23 maja o godz. 17.00.
  • Film „Wyrok na niewinnych” można od 18 kwietnia oglądać w internecie na www.rafaelkino.pl. Cena seansu 19,90 zł. Dla parafii jest zniżka. Zaproszenia w cenie 4 zł z unikalnym kodem do wykorzystania do 18 czerwca są do nabycia w zakrystii. Można również wziąć za darmo ze stolika za ławkami vouchery z 50% zniżką na ten film.
  • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy ul. Piastowska: 17, 19, 23, 26A, 34, 35. W tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Piastowska: 39, 45, 46, i ul. Cicha. W następnym rodzice dzieci I Komunijnych. Prosimy o podlewanie kwiatów w ciągu tygodnia.
  • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.