OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2021.12.12

III NIEDZIELA ADWENTU

 • Dziękuję osobom, które przyczyniły się do przeżycia rekolekcji: Paniom, które upiekły ciasto, Paniom, które przyjęły nas na obiad, paniom, które przyniosły na plebanię potrawy lub przygotowały smaczne posiłki dla księży.
 • Msze św. roratnie są odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 6.45, a w sobotę o godz. 8.00. Dla dzieci są rozdawane naklejki, a po roratach słodka bułka i herbata w sali na plebanii. Dzieci, które chociaż raz były na roratach mogą przyjść do zakrystii po planszę i obrazki.
 • Możemy wspierać Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece są wyłożone na stoliku pod chórem. Podaną kwotę wrzucamy do puszki. Kartki świąteczne będą za tydzień.
 • Dzisiaj schola rozprowadza własnoręcznie przygotowane pierniki na święta po każdej Mszy św., a na Mszy św. o g. 11.00 będą przyrzeczenia scholanek. Zapraszamy.
 • Spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych będzie w poniedziałek 13 grudnia o g. 19.00.
 • Jutro w poniedziałek przypada 13 dzień miesiąca, kiedy modlimy się za przyczyną bł. Honorata o nawrócenie dzieci i młodzieży. Zapraszamy rodziców i dziadków, którzy chcą się modlić o przemianę serc i zwrócenie się do Boga i Kościoła swoich dzieci i wnuków, ale też wszystkich, którym nie jest obojętny los polskiej młodzieży i chcą się modlić w tej intencji. Imiona osób, których będziemy obejmować modlitwą możemy napisać na kartkach w kościele przed Mszą św., lub przesłać emailem na adres parafialny. Od g. 16.30 sakrament pokuty. O godz. 17.00 różaniec z modlitwami do bł. Honorata. O godz. 18.00 Msza św., a po niej błogosławieństwo relikwiami bł. Patrona. Od godz. 17.00 będzie transmisja na youtube: youtube.com/channel/UCRsaJ1qmTi09qj9P3BGm-Yw/featured.
 • Seminarium Ojców Franciszkanów, gdzie przeżywa formację i studia Dominik Hawerczuka wydaje czasopismo, które będzie do wzięcia za darmo za tydzień.
 • Przynosząc Paczuszkę dla maluszka proszę, aby ją podpisać, aby nie pomyliły się z paczkami przygotowanymi z inicjatywy Caritas dla których wzięliśmy gwiazdkę.
 • Zostały zamontowane w kruchcie przy wejściu do kościoła po obu stronach bezdotykowe kropielnice z wodą święconą. Najpierw używamy płynu do dezynfekcji, a później wody święconej. Natomiast przy ołtarzu zostało ustawione naczynie z wodą święconą z którego możemy sobie nabierać wodę do własnych buteleczek.
 • Osoby, które chcą podjąć Duchową Adopcję mogą to zrobić również indywidualnie dowolnego dnia. Jak to zrobić jest podane w folderze wyłożonym za ławkami.
 • Kancelaria parafialna do 19 grudnia będzie czynna tylko w zakrystii po Mszy św.
 • Świątynię do liturgii przygotowali: ul. Wspólna: 8, 9, 10, 11, 12, 13. W tym tygodniu prosimy ul. Wspólna: 15, 17, 18, 20, 26, 28. W następnym tygodniu ul. Wspólna: 30, 30A, 30B, 30C.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.