OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2023.01.08

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

 • Msze św. w dni powszednie podczas kolędy w styczniu będą rano o godz. 7.00. Wyjątkowo w niektóre dni będą wieczorem o godz. 18.00. Proszę sprawdzać na bieżąco na rozpisce na tablicy ogłoszeń lub w internecie: https://www.parafiachrosla.pl/category/intencje-mszalne/.
 • Odwiedziny chorych w domach będą w środę 11 stycznia, zamiast w I piątek od g. 9.00. Proszę, aby zgłaszać chorych w zakrystii lub kancelarii.
 • Spotkanie świąteczno-opłatkowe osób adorujących Najświętszy Sakrament stale i sporadycznie oraz grupy liturgicznej będzie w niedzielę 15 stycznia po Mszy św. o godz. 16.00 w Sali na plebanii.
 • W tym tygodniu przypada w piątek 13 dzień miesiąca, kiedy modlimy się za przyczyną bł. Honorata o nawrócenie dzieci i młodzieży. Zapraszamy rodziców i dziadków, którzy chcą się modlić o przemianę serc i zwrócenie się do Boga i Kościoła swoich dzieci i wnuków, ale też wszystkich, którym nie jest obojętny los polskiej młodzieży i chcą się modlić w tej intencji. Imiona osób, których będziemy obejmować modlitwą możemy napisać na kartkach w kościele przed Mszą św., lub przesłać emailem na adres parafialny. Od g. 16.30 sakrament pokuty. O godz. 17.00 różaniec z modlitwami do bł. Honorata. O godz. 18.00 Msza św., a po niej błogosławieństwo relikwiami bł. Patrona. Od godz. 17.00 będzie transmisja na youtube: youtube.com/channel/UCRsaJ1qmTi09qj9P3BGm-Yw/featured.
 • Ogłoszenie od pani sołtys: szczepienie psow 14 stycznia odbedzie sie za klubem w Chrośli od strony stacji PKP w godz. 13.30-15.
 • W minionym tygodniu nasz kościół sprzątali mieszkańcy: ul. Leśna: 10, 17, 25, 29, 31, 33 i Osiedlowa. W tym tygodniu prosimy ul. Spacerowa: 2a, 2, 4, 8, 10, 12, 18, 20. W następnym tygodniu ul. Spacerowa: 26, 30, 32 (A, B, C), 34 (A, B, C, D, E, F), 36, 42.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej. Gość Niedzielny. Anioł Stróż – 9 zł, a Różaniec – 8 zł. Proszę sprawdzić aktualną cenę.
 • Wizyta duszpasterska – kolęda. Ks. Proboszcz dziękuje rodzinom, które w minionym tygodniu odwiedził z wizytą duszpasterską, za wspólną modlitwę, życzliwość, rozmowę i złożone ofiary na potrzeby parafii.
 • Ofiary składane w tym roku podczas kolędy będą przeznaczone na nowe schody przed kościołem

 

 • WIZYTA DUSZPASTERSKA  – INFORMACJE OGÓLNE:Od 3 STYCZNIA 2023 r.  trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska, czyli kolęda. W dni powszednie od poniedziałku do piątku wizyta rozpoczyna się o godz. 15.00, a w sobotę o godz. 9.00.

  Wizyta duszpasterska księdza w domach parafian ma następujące cele:

  – udzielenie Bożego błogosławieństwa konkretnej rodzinie w jej domu

  – wspólna modlitwa całej rodziny

  – poznanie parafian, rodzin, ich środowiska życia, ich radości i problemów, możliwość przedstawienie przez parafian swoich sugestii, propozycji, uwag

  – wymiar ewangelizacyjny wobec osób i rodzin trochę oddalonych od Boga, zachęcenie do życia bardziej religijnego i odnowienia więzi z Bogiem

  – możliwość rozmowy z księdzem, zapytania o sprawy wiary i moralności

   

  Bardzo proszę o przyjazd po księdza na plebanię 10 min. przed rozpoczęciem kolędy.

   

  Prośba, abyśmy zastanowili się w jakiej intencji (o co) będziemy się modlić w naszej rodzinie podczas wizyty duszpasterskiej księdza. Na początku modlitwy będziemy mogli wypowiedzieć tę naszą prośbę.

  Proszę o przygotowanie na stole krzyża, zapalonej świecy, wody święconej i kropidła. Można też położyć Pismo święte. Byłoby pięknie, gdyby w miarę możliwości byli zgromadzeni wszyscy mieszkańcy odwiedzanego domu. Podczas kolędy w domkach jednorodzinnych dużo czasu zajmuje przejście od domu do domu, otworzenie furtki, bramy, uwiązanie psa itp.  Jeżeli więc chcemy, aby wizyta księdza nie była w pośpiechu to proszę o wcześniejsze uwiązanie psa i otworzenie furtki z klucza. Miło jest, gdy gospodarz odprowadzi księdza do sąsiada.

  Ofiary składane w tym roku podczas kolędy będą przeznaczone na nowe schody przed kościołem.

  W czasie kolędy zmieniają się godziny Mszy św. w dni powszednie.

  Od poniedziałku do soboty Msza św. tylko rano o g. 7.00 ( w wyjątkowych sytuacjach będzie wieczorem).

  W czasie kolędy kancelaria parafialna będzie czynna po porannej Mszy św., a w sobotę od g. 8.00 do 8.45. Można w niedzielę przyjść do zakrystii i umówić się na dogodny termin.

   

   

  PLAN WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ – 2023

  l.p.    
  1.      wtorek 3 stycznia Choszczak, Cicha, Jesienna, Wiosenna
  2.      środa 4 stycznia Żwirowa, Sasankowa
  3.      czwartek 5 stycznia Optymistów, Konwaliowa, Tulipanowa, Jaśminowa
  4.      sobota 7 stycznia Kwiatowa – rozpoczęcie od lasu, wyjątkowo od g. 10.00
  5.      poniedziałek 9 stycznia Starzeńskiego 1-37 (parzyste i nieparzyste)
  6.      Środa 11 stycznia Starzeńskiego  38-73
  7.      Czwartek 12 stycznia Lawendowa, Wrzosowa do łącznika 1-23
  8.      Sobota 14 stycznia Wrzosowa od łącznika do Żwirowej 24-69
  9.      Pon 16.01 Strażacka, Spokojna, PGR (Parkowa 20, 26; Szkolna 15), Szkolna (do Ogrodowej), Słoneczna, Ogrodowa: 1-7A, 2-12; Tęczowa
  10.  Śr 18.01 Pozostała Ogrodowa od 9 i 14 do końca
  11.  Czw 19.01 Krótka i Szkolna (od Krótkiej do Parkowej)
  12.  Pt 20.01 Parkowa, Zaciszna
  13.  Sob 21.01 Mazowiecka 3-29; 4-50 (do łącznika) – od lasu (od nr 4)
  14.  Pon 23.01 Mazowiecka od 33 i 52 do kapliczki
  15.  Śr 25.01 Mazowiecka od kapliczki do Dębego, Orzeszkowej
  16.  Czw 26.01 Piastowska (od Gamratki)
  17.  Pt 27.01 Osiedlowa, Spacerowa
  18.  Sob 28.01 Nadrzeczna, Leśna
  19.  Pon 30.01 Sosnowa, Wspólna I 117-99, 84-72
  20.  Śr 1.02 Wspólna III 33-1, 28-2, Nowa
  21.  Sob 4.02 Wspólna II  97-35, 68-30