OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2023.02.12

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

  • Siostry Obliczanki założone przez bł. Honorata, które były u nas w czasie ostatniego odpustu parafialnego zapraszają nas na czuwanie w naszym kościele w najbliższy czwartek 16 lutego w wigilię Uroczystości Najświętszego Oblicza.

17:30 – katecheza “Bł. Honorat prekursor czci Najświętszego Oblicza na ziemiach polskich” wraz z prezentacją. 18:00 – Eucharystia z formularza o Najświętszym Obliczu. Po Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja prowadzona przez Siostry (ok. 30-45 min.)

  • Jutro w poniedziałek przypada 13 dzień miesiąca, kiedy modlimy się za przyczyną bł. Honorata o nawrócenie dzieci i młodzieży. Zapraszamy rodziców i dziadków, którzy chcą się modlić o przemianę serc i zwrócenie się do Boga i Kościoła swoich dzieci i wnuków, ale też wszystkich, którym nie jest obojętny los polskiej młodzieży i chcą się modlić w tej intencji. Imiona osób, których będziemy obejmować modlitwą możemy napisać na kartkach w kościele przed Mszą św., lub przesłać emailem na adres parafialny. Od g. 16.30 sakrament pokuty. O godz. 17.00 różaniec z modlitwami do bł. Honorata. O godz. 18.00 Msza św., a po niej błogosławieństwo relikwiami bł. Patrona. Od godz. 17.00 będzie transmisja na youtube: youtube.com/channel/UCRsaJ1qmTi09qj9P3BGm-Yw/featured
  • Dzisiaj 12 lutego zbiórka do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi, które nawiedziło rejony Turcji i Syrii.
  • Nasze parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się jak zawsze w I niedzielę Wielkiego Postu za dwa tygodnie 26 lutego i będą trwały do środy 1 marca.
  • Modlimy się za dzieci, nauczycieli i wychowawców na czas ferii zimowych i życzymy dobrego wypoczynku.
  • W minionym tygodniu nasz kościół sprzątali mieszkańcy: ul. Szkolna 40, Ogrodowa: 1A, 1, 5, 7A, 12, 14. W tym tygodniu prosimy ul. Ogrodowa: 11, 15, 17, 18, 19, 21, 23. W następnym tygodniu Ogrodowa: 25B, 26, 27A, 28, 29. Jeśli jakieś rodziny wyjeżdżają na ferie to można się wzajemnie pozamieniać ze sobą.
  • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.