OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2023.03.12

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 • Nabożeństwa w Wielkim Poście: Droga krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.30, Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.00. Dzieci uczestniczące w drodze krzyżowej będą otrzymywały obrazki.
 • Jak co roku organizujemy parafialną pielgrzymkę rowerową. Tegoroczna pielgrzymka będzie w dniach 11-14 sierpnia do św. Lipki na Mazurach. Trasa liczy około 270 km pięknymi terenami Polski. Rok temu najmłodsza uczestniczka miała 10 lat, a najstarszy uczestnik niecałe 70. Staramy się, aby koszt pielgrzymki nie był przeszkodą dla nikogo w uczestniczeniu w niej. Dlatego mile widziani są sponsorzy. Można wsparcie pielgrzymki złożyć w kopercie na tacę lub zrobić wpłatę na konto parafii z odpowiednią adnotacją. Prosimy, aby nie zwlekać z decyzją tylko jak najszybciej zapisać się na pielgrzymkę. Zapisy i informacje pod numerem telefonu 605 208 278 (Zbigniew Bąk).
 • Jutro w poniedziałek przypada 13 dzień miesiąca, kiedy modlimy się za przyczyną bł. Honorata o nawrócenie dzieci i młodzieży. Od g. 16.30 sakrament pokuty. O godz. 17.00 różaniec z modlitwami do bł. Honorata. O godz. 18.00 Msza św., a po niej błogosławieństwo relikwiami bł. Patrona. Od godz. 17.00 będzie transmisja na youtube: https://www.youtube.com/channel/UCRsaJ1qmTi09qj9P3BGm-Yw/featured.
 • Od wczoraj modlimy się codziennie nowenną przed Uroczystością św. Józefa https://www.swietyjozef.kalisz.pl/Modlitwy/20.html. Ponieważ 19 marca wypada w niedzielę, dlatego Uroczystość św. Józefa będzie obchodzona w poniedziałek 20 marca.
 • Od 19 do 25 marca będzie trwał Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. Będziemy modlić się w tej intencji codziennie przed Mszą św. Możemy wziąć z kruchty folderki z modlitwami na ten tydzień i modlić się nimi indywidualnie w domu.
 • Małżeństwa, które chcą dołączyć do Domowego Kościoła prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.
 • Spotkanie kandydatów do bierzmowania w poniedziałek 13 marca o godz. 19.00 na plebanii.
 • Film „Opiekun” można oglądać w kinach od 24 lutego. W Kinie Muza w Mińsku Maz. film będzie wyświetlony w niedzielę 19 marca, o godz. 15:00.Można zapisać się na bilety w zakrystii. https://rafaelfilm.pl/opiekun/. To historia współczesnych bohaterów, w których życie w sposób cudowny wkracza św. Józef. Jest to polska produkcja, w której występują znani i znakomici aktorzy. Więcej informacji na plakacie i w internecie.
 • Możemy składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego przy krzyżu wystawionym do adoracji. Bóg zapłać za ofiary: V Róża św. Barbary – 100zł.
 • W każdą niedzielę wielkiego postu będzie nam towarzyszył jakiś znak pomagający w przeżyciu tego okresu. Dzisiaj otrzymamy przy wyjściu z kościoła nasiono fasoli. To symbol troski o pielęgnowanie i wzrost naszej wiary. Możemy umieścić w wodzie i posadzić w ziemi.
 • Za tydzień będzie kiermasz książek przed kościołem. Każda książka za 2 zł.
 • W minionym tygodniu nasz kościół sprzątali mieszkańcy: ul. Krótka. W tym tygodniu prosimy ul. Szkolna: 4, 6, 8, 10, 14. W następnym tygodniu Szkolna: 7A, 16, 22.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej. Proszę sprawdzić aktualną cenę.