OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2023.03.26

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 • Będzie możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty w najbliższy piątek 31 marca od g. 16.30 i w sobotę 1 kwietnia w godz. 18.00 – 19.30. Będzie drugi spowiednik.
 • Osoby chętne do pomocy w przygotowaniu palm zapraszamy w najbliższy czwartek 30 marca od godz. 15.00 do około 20.30 na plebanii. Można przyjść na dowolną ilość czasu. Kto może prosimy o dostarczenie bukszpanu, tui, borowiny i innych elementów dekoracyjnych do czwartku do g. 15.00. Palmy będą do nabycia w Niedzielę Palmową, a ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na pomoc potrzebującym z naszej parafii w ramach działalności parafialnej Caritas. Prosimy o pomoc osoby, które nie przychodziły wcześniej.
 • Za tydzień Niedziela Palmowa, czyli Niedziela Męki Pańskiej rozpoczynająca Wielki Tydzień, który jest szczególnym czasem uczestniczenia w śmierci, pogrzebaniu i zmartwychwstaniu Jezusa. Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie palm. Msza św. o godz. 11.00 rozpocznie się przed kościołem i po procesji z palmami wejdziemy do kościoła. Prosimy, aby nie kupować palm w supermarketach, ale przy kościele i w ten sposób wspierać potrzebujących z naszej parafii.
 • W najbliższy piątek 31 marca będzie droga krzyżowa ulicami parafii. Msza św. o godz. 18.00, a o godz. 18.30 rozpoczęcie nabożeństwa przy kościele. Pójdziemy ulicami: Żwirowa, Wrzosowa, Lawendowa, Kwiatowa, Żwirowa do kościoła. Proszę, aby grupy parafialne zgłosiły się po rozważania dzisiaj do zakrystii. Na tę drogę krzyżową przynieśmy nasze domowe krzyże. Będziemy je nieść jako znak pójścia za Jezusem i naśladowania Go. Dla dzieci i innych chętnych będzie droga krzyżowa tak jak zawsze o 17.30 w kościele.
 • Zwyczajowo w naszej parafii kandydaci do bierzmowania z rodzicami pomagają przygotować grób Pański. Prosimy o zaangażowanie i pomoc. Spotkanie organizacyjne będzie w najbliższą sobotę 1 kwietnia o godz. 16.00. Przygotowanie Grobu będzie w poniedziałek i wtorek – 3 i 4 kwietnia o godz. 18.45.
 • Spotkanie kandydatów do bierzmowania w poniedziałek 27 marca o godz. 19.00 na plebanii.
 • Marsz Papieski przejdzie ulicami Warszawy 2 kwietnia, w niedzielę w rocznicę śmierci św. Jana Pawła II. Rozpoczęcie o godz. 11.00 z Ronda im. Romana Dmowskiego w Warszawie, a następnie przejście pod bazylikę archikatedralną św. Jana Chrzciciela przy ul. Świętojańskiej, gdzie będzie Msza święta o godz. 12.30.
 • Można nabywać świece wielkanocne i stroiki na stoliku za ławkami.
 • W każdą niedzielę wielkiego postu będzie nam towarzyszył jakiś znak pomagający w przeżyciu tego okresu. Dzisiaj będzie to krzyż w naszych domach. Wieczorem zgromadźmy się przy nim całą rodziną i podczas wspólnej modlitwy niech każdy wyrazi swoją wdzięczność Jezusowi przez ucałowanie znaku Jego męki. Te krzyże weźmy w piątek na drogę krzyżową.
 • Możemy składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego przy krzyżu wystawionym do adoracji. Bóg zapłać za ofiary: IX Róża bł. Marii i Alojzego Quattrocchi- 100zł.
 • Przypomnienie o zapisach na parafialną pielgrzymkę rowerową w dniach 11-14 sierpnia do św. Lipki na Mazurach. Zapisy i informacje pod numerem telefonu 605 208 278 (Zbigniew Bąk).
 • W minionym tygodniu nasz kościół sprzątali mieszkańcy: ul. Szkolna: 7A, 16, 22. W tym tygodniu prosimy ul. Szkolna: 24, 26, 28, 28A. W następnym tygodniu (2 grupy) Parkowa: 16A, 16B, 18, 19, 21, 25, 5, 7, 8, 9, 15.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dzisiaj jest Gość Niedzielny Extra o Męce Jezusa i zachowanych relikwiach tej męki w cenie 14 zł.