OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2023.06.18

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

 • Nabożeństwa czerwcowe są w naszym kościele w dni powszednie i w niedziele przed Mszą św. W dni powszednie (oprócz wtorków) o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 16.00.
 • Dziękuję wszystkim, którzy pomogli nam przeżyć oktawę Bożego Ciała, niosącym feretrony, chorągwie i inne rzeczy podczas procesji, bielankom i ich mamom i babciom, ministrantom, osobom przynoszącym kwiatki. Dziękuję za liczny udział w czwartek w zakończeniu oktawy i w piątek w Uroczystość Serca Jezusa.
 • W tym tygodniu rozpoczniemy wymianę schodów przed kościołem. Przez kilka dni może być zamknięte wejście pod chórem, a jedynie będzie czynne przez boczną kaplicę. Taca zbierana za tydzień będzie przeznaczona na ten cel. Zbiórka ofiar przez sołtysów.
 • Zakończenie roku szkolnego będzie w najbliższy piątek 23 czerwca. Msza św. dla szkoły w Rudzie o g. 8.00, a następnie uroczystość w szkole o g. 9.00. Na czas Mszy św. nie będzie adoracji. Uczniów klasy VIII i uczniów z innych szkół zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00. Wszyscy uczniowie mogą przyjść na Mszę św. o g. 18.00 ze swoimi świadectwami szkolnymi, które przyniesiemy w procesji z darami do ołtarza, aby po Mszy św. zabrać do domu.
 • Spowiedź dla uczniów, rodziców i nauczycieli będzie w czwartek 22 czerwca od g. 17.00.
 • 23 czerwca – dzień ojca, pamiętamy o wdzięczności za naszych ojców i o modlitwie za nich.
 • Błogosławienie pojazdów: aut i motorów będzie za tydzień w niedzielę 25 czerwca po każdej Mszy św. Jest taka akcja 1 grosz za 1 km bezpiecznej jazdy jako wsparcie dla zakupu środków transportu dla misjonarzy. Złożone ofiary przekażemy na ten cel. Plakat w gablocie. miva.pl
 • Dzisiaj będzie w Warszawie Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem: „Dzieci przyszłością Polski”. Rozpoczęcie o g. 11.00 na pl. Zamkowych i przejście do kościoła św. Krzyża, gdzie o g. 13.00 będzie Msza św. marsz.org
 • Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę rowerową do św. Lipki w dniach 11-14 sierpnia 2023. Mile widziani są sponsorzy. Wsparcie można przekazać na konto parafialne z dopiskiem „pielgrzymka rowerowa” lub bezpośrednio do zakrystii lub kancelarii.
 • Za tydzień w ostatnią niedzielę miesiąca będzie różaniec i wymiana tajemnic po Mszy św. o godz. 11.00.
 • Zapraszam ministrantów z rodzicami i rodzeństwem na spływ kajakowy Liwcem w najbliższą sobotę 24 czerwca. Mogą dołączyć inne osoby. Zapisy w zakrystii.
 • Spotkanie grupy liturgicznej dzisiaj o g. 17.30 na plebanii.
 • Kanonizacja rodziny Ulmów 10 września. Można nabyć książki o ich historii za ławkami. Rodzina Ulmów – 5 zł, Wiktoria Ulma – 25 zł. Należność wrzucamy do puszki ciemnej. muzeumulmow.pl/
 • Magnesy Fundacji „Pomoc dla Afryki” – zbiórka na budowę gospodarstwa rolnego. Dowolną ofiarę można wrzucić do puszki jasnej. pomocafryce.org
 • Dzisiaj zbiórka do puszki na utrzymanie parafii św. Augustyna w Sierra Leone w Afryce prowadzoną przez naszą diecezję. idziemy.pl/spoleczenstwo/codziennosc-w-sierra-leone/71361
 • Festiwal młodzieży „Max-festiwal” będzie w Niepokalanowie w dniach 1-4 lipca. Więcej informacji na plakacie w gablocie i w internecie maxfestiwal.pl
 • W minionym tygodniu nasz kościół sprzątali mieszkańcy: ul. Wspólna: 54, 56, 85, 93, 95, 97. W tym tygodniu prosimy ul. Wspólna: 58, 62, 64, 66, 68. W następnym tygodniu ul. Wspólna: 72, 76, 78, 82, 99, 105, 109.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej. M.in. „Trwajcie w miłości”