OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26.08.2018

2018.08.26 –  XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ

• Dzisiaj 26 sierpnia obchodzimy Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej.
  • Różaniec i wymiana tajemnic dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00.
  • Od następnej niedzieli Msze św. będą tak jak w ciągu roku, o godz. 9.00, 11.00 i 16.00.
  • Za tydzień 2 września w I-szą niedzielę miesiąca będzie adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 11.00 i procesja wokół kościoła.
  • Pani katechetka zaprasza scholę młodszą ze szkoły podstawowej na próbę śpiewu jutro w poniedziałek o godz. 12.00 w szkole.
  • Rozpoczęcie nowego roku szkolnego będzie w poniedziałek 3 września. Msza św. w kościele będzie o godz. 7.45 – zapraszam uczniów, rodziców i nauczycieli, a następnie dalsza część uroczystości w szkole. Na koniec wakacji i na rozpoczęcie roku szkolnego zachęcam i zapraszam do spowiedzi, abyśmy z darem przebaczenia mogli pięknie przyjąć to, czym Bóg chce nas obdarzyć w tym najbliższym czasie. Za tydzień w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 9.00 i 11.00 będzie spowiadał ksiądz spoza parafii.
  • Będę chciał, aby przez cały rok w jedną niedzielę w miesiącu (zazwyczaj ostatnią) pomagał spowiadać jeden ksiądz spoza parafii. Jeżeli będzie taka potrzeba to również w I–sze piątki miesiąca.
  • Mam prośbę, aby osoby, które chcą przystąpić do spowiedzi w niedzielę nie przychodziły na ostatnią chwilę przed Mszą św., ale trochę wcześniej. Będę starał się być w konfesjonale 0,5 godz. przed Mszą św.. W dni powszednie również jest spowiedź 0,5 godz. przed Mszą św. – wtedy też można spokojnie, bez pośpiechu przystąpić do sakramentu pojednania.
  • Mam prośbę, aby sprawdzać czy poprawnie wypisywane są intencje Mszy św. – są wywieszone na tablicy ogłoszeń i ewentualnie proszę zgłaszać poprawki w zakrystii lub kancelarii.
  • Czuwanie na Jasnej Górze 8-9 września ( sobota/niedziela). Wyjazd w sobotę 8 września o g. 13.30, czuwanie na Jasnej Górze po apelu od g. 21 do 3.30. Plan czuwania wywieszony przed kościołem. Spanie u sióstr, śniadanie. W drodze powrotnej w niedzielę nawiedzimy sanktuarium św. Rodziny w Studziannie-Poświętne i Nowe Miasto nad Pilicą, powrót na g. 18.00. Koszt 100 zł.
  • Świątynię do liturgii przygotowały: . Dziękujemy za sprzątanie i kwiaty. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców ul. Nadrzeczna numery: 1, 4, 5, 7, 11. W kolejnym tygodniu ul. Nadrzeczna numery: 9, 13, 14, 15, 20.

INTENCJE MSZALNE   26.08 – 02.09.2018

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 26 SIERPNIA, UROCZYSTOŚĆ MB CZĘSTOCHOWSKIEJ

8.00    Śp. Edwarda w 8 rocz. śm. i Alicję Gańko, Henryka Jędę

9.30    Śp. Jana i Mariannę Zagańczyków

11.00   Za Parafian, Andrzeja Woźnicę w 2 rocz. śm.

PONIEDZIAŁEK – 27  sierpnia, św. Moniki

18.00   Śp. Krzysztofa i Henryka Madziar

WTOREK  –  28  sierpnia, św. Augustyna

18.00   Śp. Tadeusza Zycha

ŚRODA  –  29  sierpnia, Męczeństwo św. Jana Chrzciciela

18.00   W intencji dziękczynnej w 15 rocz. zawarcia sakramentu małż. Wioletty i Jarosława Siporskich z prośbą o błog. Boże i potrzebne łaski dla Jubilatów i ich dzieci

CZWARTEK  –  30  sierpnia,

7.00    Śp. Łukasza Kowalczyka (od uczestników pogrzebu)

PIĄTEK  – 31  sierpnia,

18.00   Śp. Witolda Wojciechowskiego

SOBOTA  –  1  września, bł. Bronisławy

18.00   Śp. Krystynę w 2 rocz. śm. i Henryka Kopczyńskich

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 2  WRZEŚNIA,

9.00    Śp. Władysławę i Władysława Chanke

11.00   Za Parafian,

16.00   Śp. Rozalię i Piotra Dróżdż

PONIEDZIAŁEK – 3  września, św. Grzegorza Wielkiego

7.45    O błog. Boże w nowym roku szkolnym

18.00 Śp. Karola Gańko w 1 rocz. śm.