Ogłoszenia 22 luty I Niedziela Wielkiego Postu

-Środą popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post –czas pokuty i przygotowania do Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. W owocnym przeżywaniu tego czasu mogą pomóc nabożeństwa pasyjne; w niedziele o 16.00 Gorzkie żale; w piątki -drogi krzyżowej –dla dzieci o 16.30;dla dorosłych 18.30. Poprzez udział w nich pod zwykłymi warunkami  możemy uzyskać dla siebie odpust zupełny.                                                                                                                                       Caritas zaprasza do wsparcia następujących dzieł: Jałmużny wielkopostnej –z ołtarza bocznego możemy wziąć skarbonki dla siebie lub całej rodziny na jałmużnę wielkopostną .Do niej możemy wrzucać pieniądze-ofiary które zaoszczędzimy rezygnując z konkretnych przyjemności by je przeznaczyć na rzecz potrzebujących. Skarbonki przynosimy w niedzielę palmową; poprzez przekazanie 1 % na Caritas przy rozliczeniach. Ulotki informacyjne są w kruchcie na regale.

– Zbliżają się ŚDM. Jeśli chcielibyśmy gościć uczestników tego spotkania z innych krajów naszych rodzinach-ze stolika za ławkami możemy wziąć karty zgłoszeń,. Chodzi o zadeklarowanie gotowości przyjęcia ich na 4-5 nocy w lipcu 2016 roku. Wypełnione karty składamy w zakrystii lub w kancelarii. 1 III o 17.30 na plebanii spotkanie dla wolontariuszy , którzy chcieliby pomóc w ŚDM

– Spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania w sobotę 28 II o g.10.00. Krótkie spotkanie z ich rodzicami w przyszłą niedzielę po mszy o 9.00

-Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca –po mszy o 11.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu..

– Już od dziś przekazujmy sobie informację o rekolekcjach, które się rozpoczną w III Niedzielę Wielkiego Postu . Zaplanujmy ten czas by przyjąć łaski dla nas przygotowane- szczególnie ważnym  będzie   dzień 9 III /pon/ w którym będziemy mieli możliwość uczestnictwa w liturgii pokutnej i skorzystania ze spowiedzi-będzie 5 spowiedników.

– Z planów dalszych-przypominamy i zapraszamy na bezalkoholową zabawę 30 V ;w wakacje od 11-14 VIII proponujemy  pielgrzymkę rowerową na Jasną Górę. Spotkanie informacyjne dla zainteresowanych będzie w przyszłym tygodniu.

– W tygodnikach polecamy: Gościu – Problem z Idą- film Ida zdobył już wiele nagród –być może otrzyma Oscara –autor artykułu ma jednak wątpliwości czy powinniśmy się z jego sukcesów cieszyć. W Idziemy-Co wolno w wielkim poście ? rozmowa z Jezuitą o. Józefem Augustynem.

– Świątynie do liturgii przygotowali: Beata Bartosz Orlińscy, Agnieszka Andrzej Owsianko, Cecyli Bortkiewicz .Za sprzątanie i ofiarę na ogrzewanie Bóg zapłać.