Ogłoszenia 26 kwietnia IV Niedziela Wielkanocna

– Dziś ostatnia niedziela miesiąca po mszy o 11.00 spotkanie kół różańca i wymiana tajemnic.

– Pierwszego maja pierwszy piątek miesiąca –od 17.00 możliwość spowiedzi .Msza święta w intencji maturzystów. Po mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu – adoracja do 21.00. Abp Ordynariusz udzielił dyspensy – można spożywać pokarmy mięsne. W piątek rozpoczynamy miesiąc maj zachęcamy do wypraszania łask u Maryi litanią Loretańską w kościele po mszy –jak i przy kapliczkach- o które postarajmy się zadbać. Chciałbym , choć raz uczestniczyć w takim nabożeństwie przy każdej z kapliczek poświęconych Maryi na terenie naszej parafii. W przyszłą niedzielę podam terminy –kiedy i gdzie chciałbym w takim nabożeństwie uczestniczyć.

– W sobotę 2 maja przeżywać będziemy Uroczystość Najś. Maryi Panny Królowej Polski-Patronki naszej Ojczyzny przeniesioną z niedzieli . Msze święte o g.8.00 ;11.00  ; wyjątkowo o 18.00 .Nie  zapomnijmy w tych dniach o wywieszeniu przy naszych domostwach –biało-czerwonej. Jeśli  jej nie mamy- ze stolika za ławkami możemy wziąć  flagi- składając dowolną ofiarę.

-W niedzielę 3 maja na mszy o g.11.00 będziemy się modlić w intencji OSP w Rudzie-za strażaków i ich rodziny- zachęcamy do przygotowania się poprzez spowiedź w pierwszy piątek. Po mszy nabożeństwo adoracyjne z procesją w związku z pierwszą niedzielą miesiąca.

– We wtorek o 16.30 próba dzieci III Klasy.

– Przypominamy i zapraszamy do uczestnictwa w bezalkoholowej zabawie tanecznej  pod patronatem Bł. Honorata 30 V w domu kultury w Chrośli. Na plakatach program i telefon pod którym można zgłaszać uczestnictwo i odbierać zaproszenia.

– 2 maja po mszy świętej o 8.00 drugi trening przygotowujący do udziału w pielgrzymce rowerowej na Jasną Górę.

– W imieniu naszej wspólnoty składam serdeczne podziękowania rodzicom bierzmowanych za złożenie ofiary dzięki której zostanie ufundowany trybularz.

– Zachęcamy do lektury: W Gościu-zdjęcia Jana Pawła II których do tej pory nikt nie oglądał; W Idziemy –Święcenia naszych synów- w tym roku święcenia kapłańskie przyjmie dwóch synów państwa Urmańskich.

– Świątynię do liturgii przygotowały: Barbara Nowicka Małgorzata Kąkol Stanisława Chłopik Stanisława Krendler. Za sprzątanie i ofiarę dziękujemy.

– W miniony piątek pożegnaliśmy + śp. Genowefę Paska –polecajmy ją Miłosierdziu Boga.