Ogłoszenia 3 maja V Niedziela Wielkanocna

Dziś pierwsza niedziela miesiąca po mszy o 11.00 nabożeństwo adoracyjne Najświętszego Sakramentu i  procesja.

– Rozpoczęliśmy  miesiąc maj -zachęcamy do wypraszania łask u Maryi litanią Loretańską w kościele po mszy –jak i przy kapliczkach- o które postarajmy się zadbać. Chciałbym , choć raz uczestniczyć w takim nabożeństwie przy każdej z kapliczek poświęconych Maryi na terenie naszej parafii. We wtorek o 19.00 spotkajmy się na nabożeństwie przy kapliczce w Rudzie u zbiegu Szkolnej i Starzeńskiego. W sobotę o 19.00 zapraszają p. Domańscy przy ul Ogrodowej. Kapliczka przy ul . Mazowieckiej. Pozostałe kapliczki znajdują się przy domostwach prywatnych – proszę o zgłaszanie się ich właścicieli , byśmy ustalili termin nabożeństwa przy nich i mogli zaprosić sąsiadów , parafian do wspólnej modlitwy.

– W piątek Uroczystość św. Stanisława  Bpa Głównego Patrona naszej Ojczyzny- msza o godz. 18.00. W tym dniu nie ma postu.

-Możemy odpowiedzieć pozytywnie na apel Pasterza Abp Henryka Hosera i złożyć  podpis  pod  inicjatywą, która chroni życie ludzkie i zakazuje zabijania dzieci. — Jezus powiedział: „Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”. Robimy to i dla ludzi i dla Chrystusa. Niech nie zabraknie nam determinacji i odwagi — zachęca Biskup Warszawsko-Praski. Nasze poparcie dla inicjatywy chroniącej życie możemy podpisać na stoliku za ławkami.

– Za tydzień po mszach świętych w zakrystii będzie można zapisać się – nabyć zaproszenia na bezalkoholową zabawę taneczną 30 maja pod patronatem Bł. Honorata.

– Od przyszłej niedzieli i w każdą następną o 17.20 trening dla osób przygotowujących się do pielgrzymki rowerowej na Jasną Górę. Zapraszamy.

– Zapowiedzi: Marcin Kazulo kawaler parafii św. Stanisława  w Knychówku i Magdalena Koza panna par. tut ;Marcin Janczak kawaler Parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Dębem Wielkim

– Zachęcamy do lektury tygodników : W gościu rozmowa z mężem i córką Asii Bibi -chrześcijanki skazanej na śmierć 6 lat temu ;  w Idziemy- Śladami Hubala- sylwetka ostatniego żołnierz Ak który walczył ze swoim oddziałem do 30 IV 1940

– Ofiary na sprzątanie kościoła złożyły: Alicja Niemczak, Marianna Guzek -dziękujemy.

– Świątynię do liturgii przygotowały :Małgorzata Zgutka  Teresa Samson Wioleta Klaudia Siporskie Ewa Zgutka. Za sprzątanie ułożenie kwiatów i ofiarę dziękujemy.