Ogłoszenia 30 listopada I Niedziela Adwentu

-Okresem Adwentu rozpoczynamy dziś nowy rok liturgiczny. Okres ten ma podwójny charakter: jest czasem przygotowania do urocz. Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Chrystusa ;jednocześnie zachęca nas do oczekiwania na powtórne przyjście Zbawcy na końcu czasów.

-Dziś o 17.00 spotkanie rodziców III klasy.-za tydzień podczas mszy o 11.00 poświęcenie medalików dzieci przygotowujących się do sakramentów.

-Roraty msze ku czci Matki Bożej w pon. śr. Sob. O godz. 7.00. Zapraszam całe rodziny w miarę możliwości- byśmy wypraszali sobie łaski  jak najlepszego przeżycia Adwentu. Są wolne intencje tych mszy jak również w rekolekcje 15 i 16 XII . Lampiony. Obiecuję że dzieci zdążą do szkoły- a w szkole niespodzianka.

-.Dziś błogosławimy opłatki .Mam nadzieję że osoby z Kół Żywego Różańca i inne rozniosą je do naszych domów. Proszę o ich odbieranie  – dziś i w tygodniu. Na ulicy Mazow.i Sosnowej opłatki będą roznoszone w czwartek i piątek. Ofiary składane przeznaczamy na wykonanie w przyszłym roku projektu prezbiterium..  .

– Próba scholi dziecięcej we wtorek o 16.30. Spotkania kandydatów do bierzmowania w sobotę g.10.00 I grupa ;11.30 II

-.W  piątek odwiedzę chorych by w sakramentach mogli spotkać  Chrystusa. Od 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Od 17.00 możliwość spowiedzi pierwszo piątkowej.

-Od przyszłej niedzieli u Pań z Caritasu można będzie nabyć świece Caritas-oraz sianko na stół wigilijny , które pobłogosławimy.  Choinka dla potrzebujących.-to również propozycja Caritas. Z ustawionej choinki możemy  wziąć gwiazdkę by przygotować paczkę dla osoby lub rodziny za sumę 100 zł. Paczki przynosimy do rekolekcji 15-16 XII. W związku z tym że nie można przeprowadzać zbiórek żywności w sklepach –artykuły prosimy przynosić do kościoła i składać je w koszu przy choince.

– Alumni naszego Seminarium Duchownego   zapraszają na sztukę teatralną pt.” Miecz obosieczny” na podstawie dramatu Jerzego Zawieyskiego pod tym samym tytułem.  Autorem scenariusza  i reżyserem sztuki jest aktor P.Jerzy Zelnik. Zapisy w zakrystii –koszt autokaru 15 zł.

-Za tydzień  taca na seminarium.

-Zachęcamy do lektury tygodników : Gościa niedzielnego i Idziemy

– Dziękujemy za sprzątanie świątyni.

-Dziękujemy również za ofiary na inwestycje parafialne.