OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2020.04.13

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

 • PROŚBA
  Prośba o rozważenie możliwości materialnego wspierania funkcjonowania parafii w obecnej sytuacji. Mimo epidemii parafia funkcjonuje i wszystkie bieżące opłaty są realizowane. Ponoszone są nawet dodatkowe wydatki związane z epidemią. Ostatnio też został zakupiony porządny przemysłowy odkurzacz do kościoła za 500 zł. Nie mamy możliwości składać ofiar na tacę, to może warto rozważyć okazjonalne lub stałe zlecenie przelewów na konto parafialne: 13 9226 0005 0002 3000 2000 0010. Nie chodzi o wielkie kwoty, ale o stałą troskę o parafię.Ważne, aby był to dar serca. BÓG ZAPŁAĆ ZA KAŻDĄ OFIARĘ. Więcej o wspieraniu parafii, tutaj WSPIERAM PARAFIĘ
 • PODZIEL SIĘ Z INNYMI PRZEŻYCIEM TEGOROCZNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH – NIE CHOWAJ SWEGO BOGACTWA TYLKO DLA SIEBIE.
  Tegoroczne Święta Wielkanocne chyba dla każdego z nas były wyjątkowe. Może warto utrwalić te Święta i nasze przeżycia w tym czasie, aby nie uległy zapomnieniu. Zachęcam Parafian: dorosłych i młodzież do napisania krótkiego lub dłuższego swojego osobistego wspomnienia z przeżycia tych dni. Co było szczególnie ważne? Co może odkryłem na nowo przez tę sytuację? Co było dla mnie łaską Boga, Jego światłem i darem? Co Bóg może powiedział mi w głębi serca? Czego dobrego doświadczyłem od ludzi, przyjaciół, w rodzinie? Co może było dla mnie trudne w przeżyciu Świąt w tej sytuacji? Czym chciałbym się podzielić z innymi? Może warto to napisać dla siebie, dla innych, dla upamiętnienia. Zachęcam, aby napisać i przesłać na kontakt parafii proboszcz@parafiachrosla.pl. Będziemy umieszczać te wspomnienia na stronie parafialnej i facebooku dla wzajemnego ubogacenia, aby działo się więcej dobra. To buduje naszą wspólnotę. Zachowamy te wspomnienia w kronice parafialnej. Można się podpisać lub poprosić o anonimowość. Jako proboszcz zapewniam dyskrecję i tajemnicę. Termin do 27 kwietnia – dwa tygodnie, bo dłużej to zapomnimy już o tych Świętach. Zróbmy to jak najszybciej.
 • Ogłaszamy KONKURS PLASTYCZNY dla dzieci i młodzieży pt.: „Moje tegoroczne Święta Wielkanocne (inne od wcześniejszych). Jakie wydarzenie lub przeżycie było dla mnie wyjątkowe (ważne, dobre i piękne) w te Święta?” Termin do 27 kwietnia – dwa tygodnie, bo dłużej to zapomnimy już o tych Świętach. Kategorie wiekowe zostaną podane wkrótce.
 • PARAFIALNY KURS BIBLIJNY ( PKB ) rusza w najbliższą środę 15 kwietnia o godz. 19.00. Transmisja na żywo na facebooku. Co tydzień w środę o godz. 19.00 ks. Robert będzie wprowadzał w czytanie i rozumienie Pisma Świętego. Możliwość zadawania pytań o Biblię i odpowiedzi na bieżąco na fb. Przewidziany czas 30 min. wprowadzenia i 15 minut odpowiedzi na pytania. Zobaczymy jak wyjdzie w praktyce. Będzie możliwość odsłuchania później.
 • Dzisiaj Adoracja NS od g. 14 do 16 i możliwość przyjęcia Komunii św. o g. 14.00, 15.15 i 16.00. Nowenna i koronka do Bożego miłosierdzia o g. 15.00 będzie transmitowana.
 • Dzisiejsza taca przeznaczona jest na KUL. Ofiary można przelać na konto parafialne z dopiskiem „KUL”.
 • Do najbliższej Niedzieli Miłosierdzia trwa Oktawa Wielkanocy, obchodzona jako jeden dzień świąteczny. Wszystkie dni tego tygodnia są obchodzone jako Uroczystość. Zachęcam do przychodzenia na Msze św. w tym tygodniu – kolejne nasze spotkania ze Zmartwychwstałych Jezusem, lub do łączności duchowej przez transmisję na facebooku. Każdego dnia będzie transmisja Mszy św. W najbliższy piątek nie obowiązuje post ze względu na Oktawę Wielkanocną.
 • Nowenna i koronka do Bożego miłosierdzia będzie we wtorek rano po Mszy św., a w pozostałe dni przed Mszą św. o godz. 18.00.
 • Na czas epidemii będzie w dni powszednie codziennie Adoracja NS wtedy, kiedy Msza św. będzie rano, to od g. 7.30 do 8.30, a kiedy Msza św. wieczorem to od g. 17.00 do 18.00
 • W najbliższą niedzielę obchodzimy Święto Miłosierdzia ( dawniej nazywana Niedzielą Białą). O godz. 15.00 będzie nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, w ramach którego odmówimy też koronkę do Bożego miłosierdzia i adoracja do godz. 16.00. Może adoracja zostanie rozszerzona. Można przynieść skarbonki miłosierdzia z jałmużną lub zrobić przelew na konto Caritas parafialnej: 34 9226 0005 0002 5582 2000 0010, lub konto parafialne: 13 9226 0005 0002 3000 2000 0010 z dopiskiem „skarbonka”.
 • Różaniec w dni powszednie, oprócz wtorku o godz. 20.30 będzie transmitowany z naszego kościoła na facebooku www.facebook.com/ParafiaChrosla z możliwością dzwonienia i włączenia się w modlitwę.
 • Msze św. w dni powszednie będą transmitowane na facebooku www.facebook.com/ParafiaChrosla.
 • Pierwszeństwo udziału we Mszy św. w kościele mają osoby, które zamówiły intencję mszalną. Prosimy je, aby zadzwoniły na numer parafialny 25 – 757 71 06 z wyprzedzeniem dwóch dni i podały ile osób ma zamiar uczestniczyć w tej Mszy św.
 • Pozostałe osoby, które chcą uczestniczyć we Mszy św. prosimy, aby zadzwoniły wcześniej na numer parafialny 25 – 757 71 06.
 • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy ul. Starzeńskiego: 52, 53, 54, 55, 56, 61, 68, 73, 58, 64, 64a, 65, 66. W tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Nadrzeczna – nie podane wcześniej. W następnym tygodniu: zostanie podane dziś po południu.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej: Idziemy, Gość Niedzielny, oraz dla dzieci i młodzieży: Ola i Jaś, Anioł Stróż, Mały Gość Niedzielny. Zachęcamy do pobierania wersji elektronicznych z ich stron internetowych: www.idziemy.pl, www.gosc.pl, www.niedziela.pl/, www.naszdziennik.pl/
 • Nie zostawiajmy bez pomocy osób starszych i samotnych. Bądźmy wrażliwi na innych.
 • Trwajmy na modlitwie w jedności wiary i nadziei. Powierzajmy z ufnością siebie i bliskich Bogu.