OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2022.01.02

II NIEDZIELA  PO NARODZENIU PAŃSKIM

  • Msze św. w dni powszednie w styczniu będą z racji kolędy o g. 7.00. W niektóre dni Msza św. będzie wieczorem.
  • W czwartek 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. będą jak w niedzielę, godz.: 9.00, 11.00 i 16.00. Ministranci własnoręcznie przygotowali torebki z kadzidłem i kredą. Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie kadzidła i kredy, które będziemy mogli nabyć za dowolną ofiarę przy wejściu do kościoła. Dochód będzie przeznaczony na fundusz ministrantów. Uroczystość Trzech Króli jest dniem modlitwy za misjonarzy. Ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na misje.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu z czwartku na piątek będzie tak jak zawsze, tylko rozpocznie się wcześniej czyli o g. 17.00, po Mszy św. o g. 16.00.
  • W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek Msza św. o powołania kapłańskie i zakonne będzie o godz. 16.00. W piątek odwiedziny chorych w domach od g. 9.00. Proszę, aby zgłaszać chorych w zakrystii lub kancelarii. Spowiedź od godz. 16.30. Będzie drugi spowiednik. Msze św. o godz. 17.00 i 18.00. Po Mszy św. o g. 18.00 będzie prowadzona Adoracja Najśw. Sakramentu, którą zakończymy o godz. 19.45 – indywidualnym błogosławieństwem.
  • W najbliższą sobotę nie będzie Mszy św. w naszym kościele.
  • Świątynię do liturgii przygotowali: ul. Wspólna: 31, 33, 32, 35, 37, 39, 39A, 47, 55. W tym tygodniu prosimy ul. Wspólna: 34, 42, 44, 46A, 57, 57A. W następnym tygodniu ul. Wspólna: 61, 63, 65, 67, 69, 85
  • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

WIZYTA DUSZPASTERSKA  – INFORMACJE OGÓLNE:

Od 4 STYCZNIA 2022 r.  będzie w naszej parafii wizyta duszpasterska, czyli kolęda. Od poniedziałku do piątku wizyta rozpoczyna się o godz. 16.00, a w sobotę o godz. 10.00.

 

Trudno czekać na zakończenie pandemii. Część Parafian wyrażało pragnienie odwiedzin księdza w domach. Rozumiem, że niektóre osoby mogą czuć obawę przed zarażeniem koronawirusem siebie lub swoich bliskich, dlatego proszę, aby nie czuły się przymuszone w żaden sposób przez kogokolwiek do przyjęcia księdza w domu i w tej sytuacji powiedziały to księdzu przy furtce, lub wcześniej zgłosiły w zakrystii lub kancelarii. Dla Parafian, którzy z różnych powodów nie będą mogli przyjąć księdza w domu będzie Msza św. w kościele w zaproponowanym terminie.

 

Wizyta duszpasterska księdza w domach parafian ma następujące cele:

– udzielenie Bożego błogosławieństwa konkretnej rodzinie w jej domu

– wspólna modlitwa całej rodziny

– poznanie parafian, rodzin, ich środowiska życia, ich radości i problemów, możliwość przedstawienie przez parafian swoich sugestii, propozycji, uwag

– wymiar ewangelizacyjny wobec osób i rodzin trochę oddalonych od Boga, zachęcenie do życia bardziej religijnego i odnowienia więzi z Bogiem

– możliwość rozmowy z księdzem, zapytania o sprawy wiary, moralności i życia

 

Bardzo proszę o przyjazd po księdza na plebanię 10 min. przed rozpoczęciem kolędy.

 

Prośba, abyśmy zastanowili się w jakiej intencji (o co) będziemy się modlić w naszej rodzinie podczas wizyty duszpasterskiej księdza. Na początku modlitwy będziemy mogli wypowiedzieć tę naszą prośbę.

Proszę o przygotowanie na stole krzyża, zapalonej świecy, wody święconej i kropidła. Można też położyć Pismo święte.

Byłoby pięknie gdyby w miarę  możliwości byli zgromadzeni wszyscy mieszkańcy odwiedzanego domu. Podczas kolędy w domach jednorodzinnych dużo czasu traci się na przejście od domu do domu, na otwieranie furtki, bramy, uwiązanie psa itp.  Jeżeli więc chcemy, aby wizyta księdza nie była w pośpiechu to proszę o wcześniejsze uwiązanie psa i otworzenie furtki. Bardzo proszę, aby na czas wizyty pieski były albo uwiązane, albo w sąsiednim pokoju, żeby nie one były w centrum zainteresowania w tym momencie. Ksiądz przychodzi w komży, stule – jest to szczególny charakter wizyty i nie jest zasadne, aby istotą wizyty księdza była zabawa z pieskiem.

Miło jest, gdy gospodarz odprowadzi księdza do sąsiada.

 

W czasie kolędy zmieniają się godziny Mszy św. w dni powszednie.

Od poniedziałku do soboty Msza św. tylko rano o g. 7.00 ( w wyjątkowych sytuacjach będzie wieczorem – na bieżąco podawane: aktualności- intencje mszalne)..

W czasie kolędy kancelaria parafialna będzie czynna po porannej Mszy św., a w sobotę od g. 8.30 do 9.30. Można również przyjść w niedzielę do zakrystii i umówić się na dogodny termin.

 

 

 

 

 

PLAN KOLĘDY 2022 rok

 

Wtorek 4 stycznia: Choszczak, Cicha, Jesienna, Wiosenna

Środa 5 stycznia: Piastowska od Gamratki (równolegle po obu stronach)

Poniedziałek 10 stycznia: Starzeńskiego od 73 do 61 i Nadrzeczna

Wtorek 11 stycznia: Starzeńskiego od 56 do 25 ( równolegle po obu stronach)

Środa, 12 stycznia: Starzeńskiego od 22 do 1 (równolegle po obu stronach) i Zaciszna

Piątek 14 stycznia: Szkolna 7A i od nr 28 do Parkowej

Sobota 15 stycznia: Leśna, Osiedlowa, Spacerowa