OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2022.02.27

VIII NIEDZIELA  ZWYKŁA

REKOLEKCJE  WIELKOPOSTNE,  6 – 9 MARCA 2022

PROWADZI: KS. ALEKSANDER SUCHOCKI

 

NIEDZIELA, 6 MARCA

9.00 – MSZA ŚW.

11.00 – MSZA ŚW.

16.00 – GORZKIE ŻALE

16.30 – MSZA ŚW.

 

PONIEDZIAŁEK, 7 MARCA

10.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ OGÓLNĄ

12.00 – SPOTKANIE REKOLEKCYJNE (KLASY I-VIII)

17.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ OGÓLNĄ

19.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ OGÓLNĄ

 

WTOREK, 8 MARCA – DZIEŃ SPOWIEDZI

8.00 – MSZA ŚW. BEZ NAUKI (BEZ SPOWIEDZI)

10.00 – LITURGIA POKUTNA ZE SPOWIEDZIĄ

12.00 – SPOTKANIE REKOLEKCYJNE, SPOWIEDŹ (KLASY I-VIII)

17.00 – LITURGIA POKUTNA ZE SPOWIEDZIĄ

19.00 – LITURGIA POKUTNA ZE SPOWIEDZIĄ

 

ŚRODA, 9 MARCA

10.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ OGÓLNĄ

12.00 – MSZA ŚW. (KLASY I-VIII)

17.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ OGÓLNĄ

19.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ OGÓLNĄ

Dniem spowiedzi jest wtorek. W środę będzie tylko jeden spowiednik dla tych, którzy nie mogą być we wtorek.

 

 • W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. W środę Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 10.00 i 18.00. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Wielki Post to czas szczególnie intensywnej modlitwy, w którym mocno rozlega się wezwanie do pokuty i nawrócenia. Nabożeństwa w naszym kościele: Droga krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.30, Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 16.00. Dzieci uczestniczące w drodze krzyżowej będą otrzymywały obrazki.
 • Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje we wszystkie piątki w ciągu roku, chyba że w dany piątek przypada jakaś Uroczystość (np. Boże Narodzenie, Wszystkich Świętych, Wniebowzięcia NMP), osoby, które ukończyły 14 rok życia. Natomiast wstrzemięźliwość i post ścisły obowiązują w Środę Popielcową i w Wielki Piątek wszystkie osoby pełnoletnie od 18 roku życia do rozpoczęcia 60 roku życia.
 • Rekolekcje wielkopostne będą w naszej parafii w dniach 6-9 marca, czyli za tydzień. Będzie je prowadził ks. Aleksander Suchocki z diecezji łomżyńskiej. Dniem spowiedzi będzie wtorek. W środę będzie tylko jeden spowiednik.
 • W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W piątek odwiedziny chorych w domach od g. 9.00. Proszę, aby zgłaszać chorych w zakrystii lub kancelarii. Spowiedź od godz. 16.30. Będzie drugi spowiednik. Jeśli ktoś nie musi być u spowiedzi to może poczekać do spowiedzi rekolekcyjnej w następny wtorek. Msze św. o godz. 17.00 i 18.00. Wyjątkowo w ten piątek będzie droga krzyżowa dla dzieci o g. 16.30. Po Mszy św. o g. 18.00 będzie prowadzona Adoracja Najśw. Sakramentu, którą zakończymy o godz. 19.45 – indywidualnym błogosławieństwem.
 • W sobotę będzie nabożeństwo i Msza św. w intencji wynagradzającej ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Wspólny różaniec w kościele o godz. 17.30. i Msza św. o g. 18.00.
 • Za tydzień w I niedzielę miesiąca Msza św. o godz. 11.00 będzie sprawowana za naszą Ojczyznę. Po Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • Spotkanie grupy liturgicznej za tydzień po Mszy św. o g. 11.00.
 • Zdrapka wielkopostna będzie do wzięcia w kościele od przyszłej niedzieli.
 • Od dzisiaj do następnej niedzieli trwa Tydzień modlitw o trzeźwość w naszej Ojczyźnie. Podejmijmy jakieś postanowienia modlitwy i wyrzeczeń w tej intencji na ten tydzień.
 • Episkopat Polski i nasz biskup Romuald Kamiński proszą o zbiórkę pieniędzy na pomoc narodowi ukraińskiemu. Ofiary na tacę dzisiaj będą przeznaczone na ten cel. Ofiary na pomoc Ukraińcom będą przeznaczone na przyjęcie ich w Klubie w Chrośli.
 • W przyszłą niedzielę, 6 marca, w parafiach naszej diecezji będzie przeprowadzona zbiórka darów rzeczowych, takich jak materace, koce, kołdry, poduszki, pościel, ręczniki oraz ubrania, a także kosmetyki – mydła, płyny do kąpieli czy pasty do zębów. Możemy przyjąć tylko rzeczy nowe. Dary będą przekazane uchodźcom z Ukrainy, których przyjmie ośrodek Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej w Urlach oraz inne miejsca pobytu na terenie naszej diecezji lub przekazane dla uchodźców, których przyjmie Klub w Chrośli. Może będzie też w późniejszym czasie zbiórka ubrań i zabawek. Te dary rzeczowe możemy przynieść za tydzień w niedzielę 6 marca do salki na plebanii przed lub po Mszy św.
 • W najbliższym tygodniu będą malowane w prezbiterium wizerunki świętego Michała Archanioła i świętego Józefa. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na pokrycie kosztów tych wizerunków. Można też złożyć ofiarę od rodziny w kopercie.
 • W związku z przypadającą 12 marca br. czterechsetną rocznicą święceń kapłańskich św. Andrzeja Boboli powstała inicjatywa ogólnopolskiej nowenny – modlitwy zanoszonej za jego wstawiennictwem za kapłanów oraz z prośbą o nowe powołania kapłańskie. Nowenna rozpoczyna się 3 marca i kończy 11 marca i będziemy ją odmawiać przed lub po Mszy św.
 • Dzisiaj w ostatnią niedzielę miesiąca będzie różaniec i wymiana tajemnic wyjątkowo nie po Mszy św. o godz. 11.00, ale po godz. 9.00.
 • Świątynię do liturgii przygotowali: ul. Mazowiecka: 12, 14, 14A, 16, 18, 20, 22. W tym tygodniu prosimy ul. Mazowiecka: 3, 3A, 7, 7A, 24, 30, 32. W następnym tygodniu ul. Mazowiecka: 19, 23, 25A, 40, 44, 46, 29, 33, 33A, 35, 50, 50A, 52, 68.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.