OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2022.08.07

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

  • W sierpniu kancelaria będzie czynna w poniedziałek, środę i piątek po wieczornej Mszy św.
  • W czwartek 11 sierpnia Mszą św. o g. 7.00, na którą zapraszamy wszystkich parafian rozpoczynamy naszą parafialną pielgrzymkę rowerową do Gietrzwałdu. Po Mszy św. będzie można pożegnać pielgrzymów. Do Gietrzwałdu dotrzemy w niedzielę i będziemy uczestniczyć we Mszy św. o g. 11.00. Każdy może napisać na kartce intencje i wrzucić do skrzynki przy ołtarzu Matki Bożej najpóźniej do czwartku do g. 7.00. Pielgrzymi będą je powierzać Maryi podczas drogi i w sanktuarium w Gietrzwałdzie.
  • W tym tygodniu przypada w sobotę 13 dzień miesiąca, kiedy modlimy się za przyczyną bł. Honorata o nawrócenie dzieci i młodzieży. Zapraszamy rodziców i dziadków, którzy chcą się modlić o przemianę serc i zwrócenie się do Boga i Kościoła swoich dzieci i wnuków, ale też wszystkich, którym nie jest obojętny los polskiej młodzieży i chcą się modlić w tej intencji. Od g. 16.30 sakrament pokuty. O godz. 17.00 różaniec z modlitwami do bł. Honorata. O godz. 18.00 Msza św., a po niej błogosławieństwo relikwiami bł. Patrona. Od godz. 17.00 będzie transmisja na youtube: youtube.com/channel/UCRsaJ1qmTi09qj9P3BGm-Yw/featured.
  • Sierpień jest miesiącem trzeźwości i modlitwy o trzeźwość w naszej Ojczyźnie. Mając na względzie święta i rocznice obchodzone w tym czasie, podejmijmy postanowienia trzeźwości i abstynencji, oraz modlitwy za uwikłanych w nałóg alkoholowy i inne nałogi. Nasza abstynencja, czyli całkowite wyrzeczenie się napojów alkoholowych na jakiś czas jest pomocą dla tych, którym trudno zerwać z nałogiem, który niszczy ich i relacje rodzinne.
  • Za tydzień w poniedziałek 15 sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP (MB Zielnej). Na każdej Mszy św. będzie obrzęd poświęcenia ziół, kwiatów i młodych pędów zbóż. Tego dnia obchodzimy 102 rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 r. zwanej „Cudem nad Wisłą”. To wydarzenie i cudowna interwencja Maryi w tej bitwie dała Jej tytuł: Matki Bożej Zwycięskiej i stała się Ona Patronką naszej diecezji, utworzonej w 1992 roku. Nasza diecezja jest szczególnie wezwana do podtrzymywania pamięci o Cudzie nad Wisłą, dlatego jesteśmy zaproszeni do udziału w tych obchodach. Plan uroczystości znajdziemy w internecie i tygodniku Idziemy. Wywieśmy na domach flagi narodowe.
  • W tych dniach idą pielgrzymki piesze na Jasną Górę. Niech nasza modlitwa towarzyszy pielgrzymom i duchowo włączajmy się w to pielgrzymowanie.
  • W minionym tygodniu nasz kościół sprzątali mieszkańcy: ul. Kwiatowa: 29, 31, 33, 37, 42, 42A, 44A, 46B, 46C. W tym tygodniu prosimy ul. Kwiatowa: 48, 39, 39A, 39B, 39C, 41B, 41C. W następnym tygodniu ul. Kwiatowa: 49, 53, 57, 58, 66, 66A, 66B, 66C. Prosimy o podlewanie kwiatów w ciągu tygodnia.
  • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.