Ogłoszenia 8 października XXVII Niedziela Zwykła

– Niedzielę papieską przeżywamy po hasłem “Naprzód z nadzieją” Ofiarami do puszek przed kościołem możemy  wspomóc  fundację pomagającą stypendiami uzdolnioną młodzież ,  której patronuje św. Jan Paweł II.

– W środę rozpoczynają się rekolekcje przygotowujące do odpustu parafialnego 13 X Bł. Honorata i peregrynacji obrazu jasnogórskiej ikony Maryi 24 X . Msze z naukami 11 i 12 X :10.00 dorośli ; 17.00 dzieci ;19.00 dorośli , młodzież , kandydaci do bierzmowania . Pół godziny przed mszami świętymi spowiedź – będzie codziennie dwóch spowiedników. Program na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii w zakładce :Planowane wydarzenia. Nie przeoczmy tych  dwu wydarzeń odpustu 13 X  msze o 10.00 i  główna o 17.30 – po mszy procesja. Zapraszam asystę dziewczynki sypiące kwiaty, ministrantów. Niech nikogo nie zabraknie to jakby “imieniny ” naszego Patrona – dzień radości dla całej wspólnoty . Nie ma postu tego dnia dla tych , którzy będą uczestniczyć w liturgii. Planujmy uczestnictwo w rekolekcjach jako przygotowanie do nawiedzenia naszej parafii przez Maryję w jasnogórskim wizerunku – obyśmy przygotowali serca przez modlitwę i nawrócenie , by móc przed nią stanąć .

– Zgodnie z zapowiedzią kwartalną -jesienną  ofiarę  od rodzin na spłatę pożyczki za pompy ciepła  oraz spłatę  marmuru , który został położony w kościele będziemy  mogli złożyć u Państwa Sołtysów  i ich pomocników ,którzy w październiku bądź w listopadzie przejdą zbierając podatek. Ofiary będą  wpisane do zeszytu tak jak podczas wiosennej zbiórki.. Prosimy o życzliwość przyjmijmy ich z uśmiechem . Dziękujemy im bardzo za tę posługę na rzecz naszej wspólnoty.

– Za tydzień będziemy mogli podpisać obywatelski projekt  “Zatrzymaj aborcję” chodzi o całkowitą ochronę dzieci u których jest podejrzenie niepełnosprawności – o zakaz aborcji tzw. eugegicznej.

– Polecam lekturę tygodników : W Gościu  artykuł :Co robić gdy dzieci tracą WIARĘ? ; Idziemy – Korony od Niepokalanej – o filmie poświęconemu św. Maksymilianowi.

–  Świątynię do liturgii przygotowali  : Emilia Dariusz Jackowicz, Małgorzata Marcin Król , Beata Jarosław Węglarek. Dziękujemy za sprzątanie i ułożenie  kwiatów. W tym tygodniu prosimy rodziny  z ul Jaśminowej. W przyszłym z ul. Wrzosowej 1, 2,3,2 a,6.

Dzień         Intencje            10-16 października

10 X /wt/  17.30  +  Franciszka Feliksę Woźnica