OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2023.07.09

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

• Trwają prace przy położeniu nowych schodów przed kościołem. Prace będą trwały do końca lipca. Dziękuję za ofiary z Bykowizny i Choszczaku. Dziękuję sołtysom za przeprowadzenie zbiórki. Będzie zbiórka w pozostałych wioskach. Całość inwestycji to około (ponad) 130 000 zł. Będzie położonych około 260 elementów. Szacunkowy koszt położenia jednego fragmentu schodka to 500 zł. Ofiary można składać w kopercie na tacę lub przelewem na konto parafialne tytułem: „na cele kultu”. Nr konta: 13922600050002300020000010. Informacje o możliwości odliczenia podatkowego na naszej stronie parafialnej: parafiachrosla.pl/wspieram/. Bardzo dziękuję za dary serca. Dzisiaj można w kościele wziąć pamiątkową cegiełkę-ofiarę na nowe schody.
  • Nasze parafialne dożynki będą 15 sierpnia. Prośba o przygotowanie wieńca dożynkowego.
  • Jak co roku będzie czuwanie nocne na Jasnej Górze prowadzone przez wspólnoty Karola de Foucauld z 9 na 10 września, z soboty na niedzielę http://malybrat.opole.pl/wydarzenia/item/1614-zaproszenie-na-jasnogórskie-czuwanie-2023.html. Wyjazd około południa w sobotę i powrót w niedzielę wczesnym wieczorem. Koszt przejazdu i noclegu 110 zł. Zapisy w zakrystii.
  • Beatyfikacja rodziny Ulmów 10 września w Markowej na Podkarpaciu https://ulmowie.pl. Organizujemy wyjazd na beatyfikację razem z parafią św. Antoniego w Mińsku Maz. Koszt 110 zł. Wyjazd około g. 2.00 w nocy, powrót około g. 21. Zapisy chętnych w zakrystii. Można nabyć książki o ich historii przy wyjściu. Rodzina Ulmów – 5 zł, Wiktoria Ulma – 25 zł.
  • Siostry karmelitanki bose z Nowych Osin bardzo serdecznie zapraszają na Uroczystość Matki Bożej z Góry Karmel wraz z poprzedzającym ją Triduum, w dniach 13-16 lipca 2023 r. (czwartek-niedziela). http://karmel-noweosiny.pl/triduum-przed-uroczystoscia-nmp-z-gory-karmel,2,16.20,12.html. Msze św. z naukami maryjnymi będą sprawowane: od czwartku do soboty o godz. 18:00, w niedzielę o godz. 11:00. Triduum prowadzi: o. Krzysztof Pawłowski, karmelita bosy z Poznania. W dniu Uroczystości Matki Bożej z Góry Karmel (16 lipca) będzie możliwość przyjęcia Szkaplerza. To przyjęcie szkaplerza 16 lipca za tydzień będzie też możliwe w naszym kościele po każdej Mszy św. Będzie możliwość nabycia szkaplerza.
  • W tym tygodniu przypada w czwartek 13 dzień miesiąca, kiedy modlimy się za przyczyną bł. Honorata o nawrócenie dzieci, młodzieży i wszystkich oddalonych od Boga. Imiona osób, których będziemy obejmować modlitwą możemy napisać na kartkach w kościele przed Mszą św., lub przesłać emailem na adres parafialny. Od g. 16.30 sakrament pokuty. O godz. 17.00 różaniec z modlitwami do bł. Honorata. O godz. 18.00 Msza św., a po niej błogosławieństwo relikwiami bł. Patrona. Od godz. 17.00 będzie transmisja na youtube: youtube.com/channel/UCRsaJ1qmTi09qj9P3BGm-Yw/featured.
  • Od przyszłej niedzieli przy obrazie Matki Bożej będzie wystawiona skrzynka, do której będzie można złożyć intencje. Pielgrzymi rowerowi będą modlić się w powierzonych intencjach w czasie drogi do Świętej Lipki, a następnie złożą je przez Obliczem Matki Bożej. Prosimy nie składać do skrzynki żadnych ofiar, a jeśli ktoś chciałby wesprzeć pielgrzymów, może to zrobić poprzez złożenie ofiary na tacę w kopercie z dopiskiem “pielgrzymka”.
  • Akademia Kultury społecznej i medialnej w Toruniu organizuje warsztaty wakacyjne dla młodzieży w dniach 23-27 sierpnia https://aktualnosci.aksim.edu.pl/warsztaty/warsztaty-wakacyjne-2023/. Więcej informacji na plakacie w gablocie. Tam też informacje odnośnie rekrutacji na studia.
  • W lipcu Msze św. w dni powszednie o g. 18.00, a we wtorki o g. 7.00, natomiast w sierpniu o g. 17.00, a we wtorki o g. 8.00. W lipcu i sierpniu Msze św. w niedziele o g. 9.00 i 11.00. Nie będzie o g. 16.00.
  • W minionym tygodniu kościół sprzątali: ul. Mazowiecka: 4, 6, 8A, 8B, 10, 10A, 11. W tym tygodniu prosimy ul. Mazowiecka: 12, 14, 14A, 16, 18, 20, 22. W następnym tygodniu ul. Mazowiecka: 3, 3A, 7, 7A, 24, 30, 32.
  • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej. M.in. „Trwajcie w miłości”,